NBA News: Trwają rozmowy transferowe pomiędzy Pistons a Mavericks

NBA News: Trwają rozmowy transferowe pomiędzy Pistons a Mavericks

NBA News: Trwają rozmowy transferowe pomiędzy Pistons a Mavericks
Photo by Chris Schwegler/NBAE via Getty Images

Temperatura za oknami wysoka, ale 'temperatura’ w NBA wyraźnie w ostatnich dniach spadła. Już od dobrych kilku dni nie widzieliśmy żadnego transferu. Tydzień temu Phoenix Suns wysłali Camerona Payne’a do San Antonio Spurs, by zaoszczędzić na pensjach, ale od tego czasu na rynku głucha cisza. To może się jednak zmienić.

Na swoim profilu w portalu Substack, nieoceniony Marc Stein (niegdyś ESPN) podzielił się informacjami ze swoich źródeł: trwają rozmowy transferowe pomiędzy Detroit Pistons, a Dallas Mavericks. Głównym elementem rozmów jest młody rozgrywający, Killian Hayes.

Killian Hayes to kończący za kilka dni 22 lata francuski rozgrywający, którego Detroit Pistons wybrali w drafcie 2020 z 7. pickiem. Od początku jasnym było, że to nieoszlifowany talent, który będzie wymagał czasu, by wejść na wyższy poziom. Po trzech sezonach w NBA, Pistons są już chyba lekko rozczarowani tym, w którą stronę idzie rozwój Hayesa. Choć zeszły sezon był dla niego przełomowy, jako zawodnik pierwszej piątki wciąż notował tylko 10 punktów i 6 asyst na mecz, trafiając fatalne 28% za trzy. Można powiedzieć, że miał momenty, a to trochę mało.

Pistons niestety nie mają już w składzie dla takiego rozwijającego się zawodnika na tej pozycji. Oprócz Cade’a Cunninghama i Jadena Ivey, czyli dwóch największych gwiazd młodego składu Pistons, w tegorocznym drafcie do Detroit trafił kolejny już rozgrywający, Ausar Thompson. W Mavs z kolei przydałby się zmiennik dla Kyrie Irvinga – zwłaszcza taki z defensywnym zacięciem.

Dallas Mavericks – pomimo posiadania w składzie duetu Irving-Doncic – nie są stawiani w roli faworytów do końcowego triumfu. Według kursów bukmacherskich, są potencjalnie dopiero 6. ekipą konferencji zachodniej:

konf. zach. 2023/24 wygrany: kurs: bukmacher:
Nuggets3.30 GRAJ
Suns4.20 GRAJ
Warriors6.80 GRAJ
Lakers8.40 GRAJ
Clippers9.80 GRAJ
Mavericks12.00 GRAJ

(kurs z dnia 25.07.2023)