Nagroda Clutch Player dla Edwardsa?
Postaw za darmowe 40 zł od TOTALbet!

19.00
Odbierz
NBA News: Timberwolves handlowali umową Karl-Anthony’ego Townsa!

NBA News: Timberwolves handlowali umową Karl-Anthony’ego Townsa!

NBA News: Timberwolves handlowali umową Karl-Anthony’ego Townsa!
Photo by Jordan Johnson/NBAE via Getty Images

Po 8 latach spędzonych w barwach Timberwolves, przyszłość Karl-Anthony’ego Townsa w Minnesocie nie jest pewna. Jak twierdzi Ian Begley z SNY.tv w programie Zacha Lowe, Minnesota Timberwolves prowadzili rozmowy transferowe z udziałem Townsa:

„Były rozmowy pomiędzy Timberwolves i innymi zespołami przed draftem i pojawiało się w nich nazwisko Townsa. Nie wiem jednak, jak agresywni byli Wolves w handlowaniu kontraltem Townsa.”

– Ian Begley

Informacja jest o tyle interesująca, że to pierwsze takie doniesienia, w których Timberwolves skłonni są handlować jednym ze swoich liderów. Są to też jednak doniesienia o tyle interesujące, że transfer z udziałem Townsa w tym momencie rozwoju drużyny najzwyczajniej w świecie ma sens.

Anthony Edwards, mający 21-lat combo-guard, od 3 lat czyni regularne postępy i w zeszłym sezonie można było uznać go już pełnoprawnym liderem klubu z Minneapolis. Rola Townsa w grze Wolves drastycznie spada – zwłaszcza w obliczu nękających go od jakiegoś czasu kontuzji. W zeszłym sezonie Towns był w stanie rozegrać jedynie 29 spotkań.

Pensja Townsa jest z kolei wysoka – za wysoka. Nie chodzi o to, żeby Townsowi wypominać, czy na swoją wypłatę zasłużył, czy nie. Sęk w tym, że Wolves w przyszłym sezonie zapłacą aż 90 milionów dolarów tylko trzem zawodnikom, z których każdy gra nominalnie na tej samej pozycji. Za rok będzie to już 107 milionów, a za dwa lata już prawie 115 milionów:

gracz:2023/242024/252025/26
Rudy Gobert41 M$43,8 M$46,6 M$
Karl-Anthony Towns36 M$49,2 M$53,2 M$
Naz Reid13 M$14 M$15 M$

Oddanie długiego i wysokiego kontraktu Karl-Anthony’ego Townsa pozwoliłoby nie tylko uzyskać więcej miejsca i czasu gry dla Goberta oraz Reida, ale też przeznaczyć pieniądze z salary cap na wzmocnienie innych, słabiej obsadzonych pozycji.

Ubiegły sezon Timberwolves zakończyli na 8 pozycji, wygrywając 42 spotkania i po turnieju Play-In awansując do Playoffów. Tam ulegli w pierwszej rundzie przyszłym mistrzom z Denver, urywając jeden mecz w serii. Bukmacherzy przewidują, że w nadchodzącym sezonie uda im się uzyskać zbliżony wynik i wygrać około 43 meczów:

Wolves: liczba zwycięstw 2023/24: kurs: bukmacher:
poniżej 43,52.10 GRAJ
ponad 43,51.75 GRAJ