Chicago Bulls wygrają ponad 37 meczów?
Postaw za darmowe 40 zł od TOTALbet!

1.90
Odbierz
NBA News: Bulls dostali ponad 10 milionów dolarów za Lonzo Balla!

NBA News: Bulls dostali ponad 10 milionów dolarów za Lonzo Balla!

NBA News: Bulls dostali ponad 10 milionów dolarów za Lonzo Balla!
Photo by Elsa/Getty Images

Jakiś czas temu ESPN, powołując się na swoje źródła, poinformowało, że Chicago Bulls ubiegają się o kwotę 10,2 miliona dolarów w formie Disabled Player Exception. Jest to finansowy wyjątek, przysługujący drużynie w sytuacji, w której komisja orzeknie, że ich zawodnik nie będzie zdolny do gry przez cały przyszły sezon. Jak informuje Shams Charania z The Athletic, liga rozpatrzyła wniosek pozytywnie i Chicago Bulls otrzymają Disabled Player Exception za Lonzo Balla.

25-letni Lonzo Ball nie wszedł na parkiet od stycznia 2022 roku. Od tego czasu zmaga się z kontuzją kolana, której przyczyn lekarze do teraz nie są w stanie prawidłowo zdiagnozować. Rozgrywający ma za sobą już kilka zabiegów na bolącym kolanie, jednak w dalszym ciągu ma trudności z poruszaniem się. Przyjęcie Disabled Player Exception oznacza, że Balla nie zobaczymy w grze przez kolejny rok. Kontrakt Lonzo Balla kończy się po sezonie 2024/25, przy czym ostatni rok jest opcją gracza. Opcją, z której musi skorzystać – kwota ponad 21 milionów dolarów rocznie jest dla niego w tej sytuacji nie do odrzucenia.

Disabled Player Exception to wyjątek, pozwalający wydać połowę rocznych zarobków kontuzjowanego gracza, by podpisać roczną umowę z innym, niezatrudnionym nigdzie graczem. Jako, że Ball za sezon 2023/24 zarobi 20,4 miliona dolarów, Bulls przysługuje 10,2 miliona dolarów do wydania.

Ostatni sezon w wykonaniu klubu z Chicago był co najmniej rozczarowujący. Zakończyli rozgrywki na 9. pozycji, ostatecznie nie awansując do Playoffów, odpadając w turnieju Play-In. UDało im się wygrać skromne 40 meczów w sezonie regularnym, a ruchy wykonane tego lata – czyli głównie zachowanie dotychczasowych graczy – nie zwiastują poprawy. Bukmacherzy uważają, że Bulls w przyszłym sezonie będą w stanie wygrać jeszcze mniej. Linia na liczbę wygranych Chicago wynosi obecnie 37,5 zwycięstwa:

Bulls: liczba zwycięstw 2023/24: kurs: bukmacher:
poniżej 37,51.90 GRAJ
ponad 37,51.90 GRAJ