Chcesz obstawiać mecze Spurs i Suns?
Użyj darmowych 20 PLN od LV BET!

Odbierz
NBA News: Spurs zwalniają doświadczonego rozgrywającego – kto go zatrudni?

NBA News: Spurs zwalniają doświadczonego rozgrywającego – kto go zatrudni?

NBA News: Spurs zwalniają doświadczonego rozgrywającego – kto go zatrudni?
Photos by Michael Gonzales/NBAE via Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, San Antonio Spurs zwalniają weterana na pozycji rozgrywającego, Camerona Payne’a. 29-letni zawodnik najprawdopodobniej nie znajduje się w planach trenera Popovicha, który będzie stawiał na rozwój młodzieży. Dał więc Payne’owi szansę na podpisanie umowy z lepszym, liczącym się w walce o tytuł zespołem.

Cameron Payne do San Antonio Spurs trafił z Phoenix Suns w te wakacje w ramach wymiany – razem z 2-rundowym pickiem 2025 w zamian za2-rundowy pick 2024. Był to dla Suns ruch na zaoszczędzenie pieniędzy. Wydawało się wówczas, że będzie to solidne wzmocnienie dla aspirujących Spurs z Jeremym Sochanem i Victorem Wembanyamą na pokładzie. Licznym utalentowanym zawodnikom Spurs przydałby się dobry, doświadczony rozgrywający. Takiego brakowało w zeszłym sezonie – głównym playmakerem był wówczas Tre Jones.

debiutant sezonu 2023/24: kurs: bukamcher:
Victor Wembanyama1.80 GRAJ
Scoot Henderson4.25 GRAJ
Chet Holmgren4.50 GRAJ

(kursy z dnia 12.09.2023)

Oddawany i zwalniany Cameron Payne może dziwić. To zazwyczaj los graczy, którzy nie wnoszą już wiele do gry. Payne tymczasem ma za sobą solidny sezon w barwach Suns. Z powodu kontuzji stopy rozegrał co prawda tylko 48 meczów, ale na parkiecie spędzał średnio 20 minut, notując po 10,3 punktu, 2,2 zbiórki i 4,5 asysty. W ostatnim meczu Finałów Konferencji z Denver Nuggets zdobył nawet 31 punktów:

ZH Highlights