Chcesz obstawiać mecze Cavaliers i nie tylko?
Użyj darmowych 20 PLN od LV BET!

Odbierz
NBA News: Członek mistrzowskich Cavs wraca do Cleveland!

NBA News: Członek mistrzowskich Cavs wraca do Cleveland!

NBA News: Członek mistrzowskich Cavs wraca do Cleveland!
Photo by Gregory Shamus/Getty Images

Jak podaje Shams Charania z The Athletics, Cleveland Cavaliers finalizują umowę ze swoim byłym koszykarzem, Tristanem Thompsonem. Szczegóły kontraktu nie są znane, ale najpewniej mowa o rocznej, minimalnej umowie.

31-letni Tristan Thompson nie będzie kluczowym graczem Cavaliers. Na pozycji centra będzie jedynie uzupełnieniem rotacji za Jarrettem Allenem, Evanem Mobley’em, czy Damianem Jonesem. Bardziej istotny jest tu czynnik sentymentalny. Thompson pierwsze 9 lat kariery spędził w Cavaliers, pomagając im 4 razy awansować do Finałów NBA, w tym raz – w 2016 roku – sięgnąć po tytuł mistrzowski.

wygrany konf. wschodniej: kurs: bukamcher:
Celtics:3.10 GRAJ
Bucks:3.40 GRAJ
Cavaliers:12.00 GRAJ

(kursy z dnia 12.09.2023)

W ostatnich latach kariera Tristana Thompsona nie rozwijała się najlepiej. Po odejściu z Cavaliers rozegrał solidny sezon w Bostonie, by w rozgrywkach 2021/22 zagrać dla aż trzech różnych drużyn: Kings, Pacers i Bulls. W ubiegłym sezonie pracę znalazł dopiero w Playoffach, kiedy sięgnęli po niego mający duże braki pod koszem Los Angeles Lakers. Rozegrał 6 spotkań, spędzając na parkiecie po 5 minut.

Thompson fizycznie wydaje się być już za przysłowiową „górką”, jednak liczy sobie dopiero 32 lata. Wciąż można wierzyć w odbudowę jego formy do przyzwoitego choćby poziomu.