Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Sensacyjne wieści nt. Antetokounmpo. Opuści Bucks?!

NBA News: Sensacyjne wieści nt. Antetokounmpo. Opuści Bucks?!

NBA News: Sensacyjne wieści nt. Antetokounmpo. Opuści Bucks?!
Photo by Barry Chin/The Boston Globe via Getty Images

Gwiazda Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo, już niedługo może opuścić zespół, jeśli na rynku transferowym pojawi się „lepsza sytuacja”. Podobno Grek mocno rozważa taki wariant. To mocno niepokojące wieści dla fanów Bucks.

Brian Windhorst z ESPN uważa, że dwukrotny MVP ligi podpisze swój kolejny kontrakt z inną drużyną. Jednym z powodów jest to, że „liga nie została zaprojektowana tak, aby wspierać jedną drużynę walczącą na najwyższym poziomie przez tak długi czas” – powiedział dziennikarz.

Bucks, zdobywając mistrzostwo w sezonie 2020/2021, przez ostatnie pięć sezonów zajmowali czołowe trzy miejsca na Wschodzie. Windhorst ma jednak wątpliwości, ponieważ Giannis „nie wyszedł i nie powiedział: chcę tylko być w Milwaukee, chcę zostać w klubie do emerytury”. Dodał, że zasady sprawiły również, że „za każdym razem trudniej jest utrzymać mistrzowską drużynę”.

Pojawiły się obawy dotyczące składu Bucks ze względu na wiek zawodników. Co więcej, od czasu zdobycia mistrzostwa zespołowi nie udało się wrócić do finałów, nie mówiąc już o finałach konferencji.

Giannis jest uprawniony do podpisania z Bucks przedłużenia kontraktu o wartości 169 milionów dolarów za trzy lata gry. Jeśli jednak poczeka do przyszłego lata, może zagwarantować sobie jeszcze więcej pieniędzy. Chodzi o czteroletnią umowę o wartości 234 milionów dolarów.

Bucks muszą znaleźć sposób, aby uszczęśliwić Giannisa, dodając do składu młode gwiazdy. To wzbudzi jego zainteresowanie walką o kolejny tytuł, co dał jasno do zrozumienia wcześniej. 28-latek stwierdził również, że same pieniądze go nie utrzymają. Jemu zależy tylko na jednym, a jest nim mistrzowski pierścień.