Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: „Schudnij, zmień dietę!” Williamson „nie słucha” próśb Pelicans

NBA News: „Schudnij, zmień dietę!” Williamson „nie słucha” próśb Pelicans

NBA News: „Schudnij, zmień dietę!” Williamson „nie słucha” próśb Pelicans

Kondycja Ziona Williamsona została poddana szczegółowej analizie w czwartek, gdy New Orleans Pelicans zostali zdemolowani w półfinale NBA In-Season Tournament przez Los Angeles Lakers. Szybkość i energia LeBrona Jamesa w wieku 38 lat kontrastowała z Williamsonem w dramatyczny sposób.

Pelicans wielokrotnie podkreślali Williamsonowi, że jego dieta i kondycja muszą ulec poprawie. Wiele źródeł z obozu Pelicans powiedziało Christianowi Clarkowi z The Times-Picayune, że Williamson „nie słucha” jednak tych próśb.

Stan zdrowia Williamsona był gorącym tematem po porażce Nowego Orleanu 89:133 z Los Angeles Lakers w czwartkowy wieczór w Las Vegas. Fani szybko zaczęli kwestionować jego formę, gdy zakończył mecz z zaledwie 13 punktami, dwoma zbiórkami i trzema asystami w prawie 26 minut na boisku i został mocno pokonany przez 38-letniego LeBrona Jamesa.

– Nie jest w formie. Nie biega. Gra opiera się wyłącznie na talencie. Przypomina trochę jogging w ataku i obronie – powiedział Charles Barkley w stacji TNT.

Barkley dodał, że Williamsonowi przydałby się mentor, który pomógłby mu osiągnąć formę.

– Mógłby być wyjątkowy. Ale spójrz. Taki Moses Malone powiedział mi, że jestem gruby i leniwy – powiedział Barkley, odnosząc się do własnych wyzwań związanych z kondycją w NBA.

Williamson notuje średnio 22,2 punktu, 5,6 zbiórek i 4,8 asyst w 19 meczach w tym sezonie, trafiając na poziomie 57,4 procent z gry, ale jego gra prawdopodobnie znacznie by się poprawiła, gdyby był w lepszej formie fizycznej. Jeśli Pelicans mają nadzieję na awans w tym roku do play-offów, Williamson musi skupić się na swoim zdrowiu.

To nie pierwszy raz, gdy Williamson był tematem dyskusji ze względu na swoją dietę i wagę. W lipcu przyznał, że „trudno” jest jeść zdrowo, biorąc pod uwagę wszystkie pieniądze, które zarabia.