NBA News: Rudy Gobert oskarża sędziów o przekupstwo!

NBA News: Rudy Gobert oskarża sędziów o przekupstwo!

NBA News: Rudy Gobert oskarża sędziów o przekupstwo!

Poważne twierdzenie wysunął Rudy Gobert z Minnesota Timberwolves, który stwierdził, że sędziowie NBA znajdują się pod wpływem interesów zakładów bukmacherskich, które odgrywają – jego zdaniem – coraz większą rolę w sporcie. Czy zawodnik zostanie ukarany za swoje słowa?

Rudy Gobert w niedawnym meczu z Cavs otrzymał przewinienie techniczne, ponieważ gestem wskazał „pieniądze” w stronę sędziów.

Choć był bardzo krytyczny wobec sędziów, Gobert wskazał także na siebie za to, że nie zachował opanowania podczas meczu. Jego faule mają realny wpływ na porażkę Wolves w starciu z Cavs (104:113).

– Nie powinienem tak robić. Błędy się zdarzają. Sędziowie też popełniają błędy – zaznaczył i po chwili wysunął mocne oskarżenie.

– Ale czasami myślę, że to coś więcej niż błędy. Myślę, że wszyscy w tej lidze o tym wiedzą. Myślę, że musi być lepiej. […] Przyjmę ten pocisk, znów będę tym złym gościem. Myślę, że to szkodzi naszej grze. Wiem, że obstawianie to coraz większa branża, ale nie powinno dziać się w taki sposób – podsumował.

Francuz jest w pełni świadomy możliwych konsekwencji jego słów, ale nie ma problemu z tym.

Timberwolves zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. Jeśli chodzi o Goberta, środkowy notuje średnio double-double wynoszące 13,8 punktu, 12,9 zbiórek i 1,2 asyst na mecz.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.