Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Rubio kończy z NBA. Zagra w Barcelonie?

NBA News: Rubio kończy z NBA. Zagra w Barcelonie?

NBA News: Rubio kończy z NBA. Zagra w Barcelonie?

Cleveland Cavaliers dogadali się z Rickym Rubio w sprawie wykupienia kontraktu. Adrian Wojnarowski donosi, że Hiszpan może niedługo zagrać w swoim kraju. Hiszpański serwis „Sport” donosi, że Barcelona interesuje się doświadczonym rozgrywającym.

Rozgrywający – po zakończeniu swojej długiej i owocnej kariery w NBA wraz z wygaśnięciem kontraktu z Cleveland Cavaliers – wkrótce będzie musiał zdecydować, czy dalej grać, czy jednak zakończyć karierę.

Okazuje się, że Barcelona, poprzez bezpośredni kontakt Juana Carlosa Navarro z Rickym Rubio (obaj kiedyś w jednej drużynie), uważnie śledzi sytuację zawodnika.

W tym momencie pozycja rozgrywającego jest dobrze obsadzona, chociaż jedną z opcji jest to, że Rokas Jokubaitis ostatecznie opuści zespół i przeniesie się do NBA, a wtedy drzwi otworzą się dla Rubio. Choć wszystko będzie zależało od tego, jak zawodnik będzie się czuł i czy będzie mógł znów cieszyć się koszykówką na wysokim poziomie.

Trener Barcelony Roger Grimau – jako zawodnik – wygrał Euroligę w 2010 roku wraz z bardzo młodym wówczas Rickym Rubio.

Sezon później, w czerwcu 2011, Ricky przeszedł do Minnesoty Timberwolves i od tego czasu jego kariera zawodowa związana była w NBA, aż do rozwiązania kontraktu z Cavaliers.

Ricky Rubio rozegrał na parkietach NBA 12 sezonów, notując średnio 10,8 punktu, 4,1 zbiórki, 7,4 asysty i 1,4 przechwytu na mecz. Przez ostatnie dwa lata zmagał się z nawracającą kontuzją ACL.