Chcesz obstawiać mecze koszykówki?
Użyj darmowych 20 PLN od LV BET!

Odbierz
NBA News: Rewelacja Mistrzostw Świata na celowniku klubów NBA!

NBA News: Rewelacja Mistrzostw Świata na celowniku klubów NBA!

NBA News: Rewelacja Mistrzostw Świata na celowniku klubów NBA!
Photo by Yong Teck Lim/Getty Images

Reprezentacja Łotwy okazała się na zakończonych dopiero co Mistrzostwach Świata sporą sensacją. Bez swojej największej gwiazdy, Kristapsa Porzingisa, zaszli aż do ćwierćfinału, gdzie postawili twarde warunki późniejszym mistrzom, Niemcom. Jednym z architektów tego sukcesu był 23-letni rozgrywający, Arturs Zagaras. Tak się jednak składa, że po sezonie w litewskim Nevezisie Kedainiai, Zagars przyjechał na Mistrzostwa jako zawodnik bez klubu. Zrobił jednak wokół siebie trochę pozytywnego szumu.

Jak donoszą źródła portalu Donatasa Urbonasa z portalu BasketNews, Atursem Zagarsem zainteresowanych jest kilka klubów z Euroligi, jak również kilka ekip z NBA!

Arurs Zagars rozegrał świetny turniej, w ramach którego notował średnio 12,4 punktu, 2,6 zbiórki i 7,4 asysty. W meczu przeciwko Litwie zanotował aż 17 asyst, bijąc dotychczasowy rekord Mistrzostw Świata należący do Toniego Kukoca, wynoszący 15 asyst:

„Po prostu podawałem piłkę, a moi koledzy trafiali rzuty. To tak proste.”

– Arturas Zagars
FIBA – The Basketball Channel

„Wierzę, że rozegrał bardzo solidny turniej, mając na sobie dużą odpowiedzialność. Wszedł w duże buty. Jak na pierwszy raz w Mistrzostwach Świata, pierwszy raz jako główny rozgrywający seniorskiej reprezentacji, z taką konkurencją, zastępując ikonicznego przecież gracza, jakim był Janis Strelniekis… To nie było łatwe.

To jednak dopiero pierwszy krok. Drugim jest znaleźć dla tego chłopaka pracę, bo wierzę, że na to zasługuje. Nie jest jak ja – jest młody. Ja jestem stary i musze odpoczywać. On jest młody i musi grać. Mam nadzieję, że znajdzie w końcu jakąś pracę.”

– trener Łotwy, Luca Banchi