Chcesz stawiać na mecze Luki Doncicia?
Użyj darmowych 20 PLN od LV BET!

Odbierz
NBA News: Problemy zdrowotne Doncica – będzie zdrowy na start sezonu?

NBA News: Problemy zdrowotne Doncica – będzie zdrowy na start sezonu?

NBA News: Problemy zdrowotne Doncica – będzie zdrowy na start sezonu?
Photo by Yong Teck Lim/Getty Images

Słowenia w toku Mistrzostw Świata odpadła w ćwierćfinale przeciwko Kanadzie i musiała walczyć o miejsca 5-8. Ostatecznie zajęli 7. miejsce, przegrywając z Litwą, a na koniec pokonując Włochów. Turniej Słoweńcy zakończyli więc w dobrym stylu, wygraną, w której Luka Doncic prawie zanotował triple-double. Możliwe jednak, że miało to swoją cenę.

Luka Doncic jeszcze w trakcie sezonu NBA – krótko po All-Star Game – przyznał, ze zmaga się z kontuzją nogi. Kontuzja nie odpuszcza. O swoje problemy zdrowotne został zapytany po meczu z Litwą, a przed meczem z Włochami:

„Nie wiem co powiedzieć. Nie jest dobrze. Jednocześnie muszę się przygotować na jeszcze jeden mecz i na cały sezon w NBA. […]”

„Ciężko było wczoraj zasnąć. Nie spałem wiele, to bardzo dziwne uczucie. Nogi są bardzo ciężkie.”

– Luka Doncic

Pomimo sygnalizowania problemów zdrowotnych, Luka Doncic w ostatnim meczu rozegrał aż 38 minut, prezentując się bardzo dobrze:. Pojawia się jednak oczywiście pytanie – na ile jego popisy w reprezentacji Słowenii wpłyną na przygotowanie zdrowotne do sezonu NBA? Rozgrywki startują już za nieco ponad 40 dni, a wcześniej mamy przecież obóz przygotowawczy, mecze preseason… Na dobrą sprawę Luka będzie musiał wrócić do treningów już lada moment.

MVP 2023/24: kurs: bukmacher:
Nikola Jokic5.75 GRAJ
Giannis Antetokounmpo6.50 GRAJ
Luka Doncic7.00 GRAJ

(kurs z dnia 11.09.2023)

„Nie było w ogóle żadnego 'ale’. Powtarzałem wielokrotnie, kiedy tylko mogę, zagram dla mojej reprezentacji. Nie ma dla mnie żadnych wątpliwości. Tłum tutaj nam kibicuje, atmosfera jest wspaniała.”

– Luka Doncic
FIBA – The Basketball Channel