Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Powaznie wyglądająca kontuzja Tyrese Haliburtona!

Pomimo zwycięstwa odniesionego przeciwko najlepszej drużynie na wschodzie, Indiana Pacers nie może zaliczyć minionej nocy do udanych. W trakcie meczu przeciwko Boston Celtics, dokładniej w drugiej kwarcie, Tyrese Haliburton doznał poważnie wyglądającej kontuzji. Lider Pacers musiał zostać zniesiony do szatni przez kolegów:

Pierwsza diagnoza to naderwanie lewego ścięgna udowego, natomiast zawodnik dopiero przejdzie dziś dalsze badania MRI, które pokażą na ile groźny jest uraz. Dopiero po dalszych badaniach określona zostanie w przybliżeniu możliwa data powrotu Haliburtona do gry.

Brak Haliburtona na parkiecie przez dłuższy czas byłby ogromnym ciosem dla Pacers. Drużyna z Indiany zajmuje obecnie 6. miejsce na wschodzie z bilansem 21-15 i to w ogromnej mierze właśnie jego zasługa. Haliburton notuje w tym sezonie średnio 24,2 punktu, 4,3 zbiórki, oraz najlepsze w lidze 12,7 asysty, tracąc przy tym tylko 2,6 piłki na mecz.

Pomimo gry bez Haliburtona przez całą drugą połowę, oraz – jak wskazywał na to po meczu trener Carlisle – podłamanie kontuzją lidera, Pacers udało się wygrać z Bostonem wynikiem 133:131. Nie bez znaczenia był fakt, że po stronie Celtics z powodu urazu kostki nie zagrał Jayson Tatum.

„Naprawdę niesamowita praca naszego zespołu. Wiele było w tym meczu emocji, z wielu powodów: grasz z najlepszą drużyną w lidze, plus kontuzja Tyrese’a.”