Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Porzingis wypadnie z gry? Przejdzie badania medyczne

NBA News: Porzingis wypadnie z gry? Przejdzie badania medyczne

NBA News: Porzingis wypadnie z gry? Przejdzie badania medyczne

Kristaps Porzingis, jeden z liderów Boston Celtics, nie dokończył spotkania z Orlando Magic z powodu powodów zdrowotnych. Łotysz narzekał na ból w łydce. Po meczu powiedział Gary’emu Washburnowi, że po powrocie do Bostonu, przejdzie badanie rezonansem magnetycznym.

Porzingis powiedział, że podczas biegu poczuł ból w łydce. Łotysz nie poślizgnął się jednak na parkiecie. Jest to ważne, ponieważ piątkowy mecz był rozgrywany w ramach NBA In-Season Tournament i pojawiły się pewne obawy dotyczące braku przyczepności na nowych boiskach używanych podczas turnieju. Niedawno Jaylen Brown mówił wprost, że parkiet w Toronto był nieakceptowalny.

Na ten moment nic nie wskazuje na to, że jest to coś poważnego, jednak za każdym razem, gdy Porzingis jest na liście kontuzjowanych, będzie pojawiał się niepokój. Od 2017 roku wystąpił tylko w 279 meczach i od tego czasu zmagał się z wieloma poważnymi problemami z kolanem, w tym zerwanym więzadłem krzyżowym przednim (ACL) i uszkodzoną łąkotką.

Porzingis wystąpił w tym sezonie we wszystkich meczach z wyjątkiem jednego, ale latem zmagał się z zapaleniem powięzi podeszwowej, co uniemożliwiło mu udział w mistrzostwach świata (Łotysze byli rewelacją turnieju).

Utrzymanie zdrowia Porzingisa jest jednym z głównych celów Celtics, którzy w dużym stopniu polegają na jego grze. Jest jednym z niewielu środkowych, którzy potrafią chronić obręcz i zdobywać punkty na dystansie.

Porzingis w piątkowym spotkaniu w ciągu 22 minut zdobył dziewięć punktów, miał cztery zbiórki, dwie asysty i dwa przechwyty.