NBA News: Nurkić w mocnych słowach o Greenie. „Niczego się nie nauczył!”

NBA News: Nurkić w mocnych słowach o Greenie. „Niczego się nie nauczył!”

NBA News: Nurkić w mocnych słowach o Greenie. „Niczego się nie nauczył!”
(Photo by Noah Graham/NBAE via Getty Images)

Znów doszło do starcia Warriors – Suns i pojedynku Draymonda Greena z Jusufem Nurkiciem. Bośniak, który 12 grudnia został uderzony przez Greena, po meczu wprost przyznał, że ten niczego się nie nauczył podczas długiej absencji. Gracz Warriors szybko mu odpowiedział.

Skrzydłowy Warriors został zawieszony na czas nieokreślony przez NBA za uderzenie Jusufa Nurkicia podczas meczu, który odbył się 12 grudnia. Green wrócił do ligi dopiero po spełnieniu określonych kryteriów.

Teraz znów doszło do starcia Warriors z Suns. Gospodarze wygrali jednym punktem po wspaniałym trafieniu Stephena Curry’ego.

„Gra zeszła jednak na dalszy plan wobec gorącego starcia na parkiecie pomiędzy Draymondem Greenem i Jusufem Nurkiciem, będącego ich pierwszym spotkaniem od czasu uderzenia Greena, które doprowadziło do jego bezterminowego zawieszenia” – rozpisuje się serwis basketnews.com.

Przez cały mecz napięcie między Greenem i Nurkiciem było widoczne, obaj twardo ze sobą walczyli, a tej walce towarzyszyły „małe” gesty.

Po meczu Nurkić miał coś do powiedzenia na temat Greena. Nie gryzł się w język.

– To smutne, ale niczego się nie nauczył. To tylko kwestia czasu, kiedy znowu kogoś znokautuje. Cofam wszystko, co powiedziałem. On nie zasługuje na szansę. To tyle ode mnie – powiedział.

Green już zdążył odpowiedzieć na te słowa.

– Jeśli chce, żebym chodził cicho jak on, to nigdy tego nie zrobię. Cisi faceci nie wygrywają – przyznał.

Curry, bohater meczu, również się wtrącił, określając komentarze Nurkicia jako „idiotyczne” podczas swojej pomeczowej konferencji prasowej.

Green zaliczył wszechstronny występ, notując 15 punktów, siedem zbiórek i dziewięć asyst. Z kolei Nurkic skończył z sześcioma punktami, sześcioma zbiórkami i czterema asystami.