NBA News: Mike Conley myślał o zakończeniu kariery

NBA News: Mike Conley myślał o zakończeniu kariery

NBA News: Mike Conley myślał o zakończeniu kariery
(Photo by David Berding/Getty Images)

Mike Conley uzyskał drugą młodość w obecnym składzie Minnesoty Timberwolves. Drużyna będąca jedną z rewelacji tego sezonu garściami czerpie z doświadczenia 36-letniego rozgrywającego.

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Wolves podpisali w tym roku przedłużenie umowy z weteranem – Conley pogra dla klubu jeszcze dwa sezony za łącznie 21 milionów dolarów. Zawodnik w rozmowie z Samem Amickiem z The Athletic przyznaje, że zanim podpisał przedłużenie, myślał o zakończeniu kariery:

„Zanim podpisałem przedłużenie, myślałem sobie: Stary, to może być ostatni rok, może następny – to może się zakończyć w każdym sezonie. Ale rozegrałem ten sezon i stwierdziłem: Stary, jeszcze nie zwolniłem tempa i nie potrafię wyobrazić sobie tego, żeby odpuścić, kiedy jeszcze nie spadłem na dno. Zamierzam więc zajechać te opony i nie myśleć o żadnej konkretnej dacie.”

– Mike Conley

Po kolejnych dwóch latach, na które umówił się z Minnesotą Conley, będzie miał on już 38 lat i istnieje spora szansa, że to właśnie w Minneapolis zakończy swoją karierę. Sam Amick zwrócił mu uwagę, że jest jednym z tylko 6 aktywnych graczy z klasy draftu 2007. Oprócz niego wciąż grają jeszcze: Kevin Durant, Al Horford, Jeff Green, Thaddeus Young:

„No jasne – myślę o tym, kiedy wychodzę na parkiet każdego dnia, przysięgam. Kiedy modlę się przed meczami, to jest to sama wdzięczność. Stary, znów mogę być tu przed tymi wszystkimi ludźmi, znów robić to co kocham. To nie jest takie oczywiste, kiedy ma się 36 lat. Tak jak powiedziałeś, nie ma nas już wielu, którzy dalej grają i próbują robić to na najwyższym poziomie. […]”

– Mike Conley

Mike Conley rozgrywa swój 18. sezon w lidze NBA. Pierwsze 12 lat spędził w barwach Memphis Grizzlies, gdzie osiągał swoje największe sukcesy. Największe do tej pory – Minnesota Timberwolves po trzech meczach prowadzą 2-1 w drugiej rundzie Playoffów z Denver Nuggets i na ten moment są jednymi z głównych kandydatów do końcowego triumfu:

Mistrz NBA 2024: kurs: bukmacher:
Celtics1.90 superbet logo GRAJ
T’Wolves4.75 superbet logo GRAJ
Nuggets7.50 superbet logo GRAJ

(kurs z dnia: 11.05.2024 | +18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie)

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.