NBA News: Luka Doncic „Muszę lepiej pokazywać, że chcę wygrywać”

Photo by Christian Petersen/Getty Images

Tegoroczne Finały NBA po trzech meczach okazują się mocno jednostronne. Boston Celtics prowadzą z Dallas Mavericks 3-0, a Luka Doncic – lider Mavs – wydaje się być coraz bardziej bezradny.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

W trzecim meczu serii Dallas Mavericks odrobili 21-punktową stratę na początku czwartej serii i mogli powalczyć o zwycięstwo na własnym parkiecie. Niestety, na 4 minuty przed końcem swój szósty faul zaliczył Luka Doncic, wylatując w ten sposób z parkietu i nie pomagając swojemu zespołowi:

Luka Doncic – zmagający się z kilkoma urazami, między innymi ze stłuczonymi żebrami – był celem ataków graczy Bostony, którzy szukali go po switchach i starali się grać z nim 1 na 1. Luka – mocno zmęczony sezonem, ograniczony urazami, dawał się mijać i popełniał faule.

Dave McMenamin z ESPN porozmawiał z Luką Donciciem po sesji analizy wideo Mavericks – lider ekipy z Tekasu stwierdził, że nie ma już miejsca na narzekanie na decyzje sędziowskie, potrzeba za to pozytywnego nastawienia:

„Trzeba wrócić do tego, żeby mieć z gry radość. Rozmawialiśmy o tym, jak wróciliśmy z 21-punktowej straty w czwartej kwarcie – mieliśmy z tego dobrą zabawę. Broniliśmy, biegaliśmy, nasze tempo było dobre, oddawaliśmy dobre rzuty.

Naprawdę chcę wygrywać. Czasem tego może nie pokazuję we właściwy sposób, ale koniec końców naprawdę chcę wygrywać. Muszę bardziej postarać się, żeby odpowiednio to okazywać.”

– Luka Doncic

Doncic przyznał, że oprócz odrobienia 21-punktowej straty w czwartej kwarcie ostatniego meczu, zespół wrócił też do lutego, kiedy Mavericks obrócili swój sezon, po All-Star Game wygrywając 18 z 27 meczów. Luka wierzy, że mogą przełożyć tamto doświadczenie na obrócenie serii Finałowej:

„Wiem, że to był sezon regularny, ale to był swego rodzaju punkt zwrotny, który nas połączył, od tego momentu chemia była topowa. Musimy po prostu uwierzyć. Rozmawiamy o tym w szatni. Wiem, że możemy to zrobić i będziemy w to wierzyć do samego końca.”

Przypomnijmy – w całej historii NBA nikt nigdy nie wygrał serii Playoffowej, przegrywając 0-3, a było juz 156 serii, w których była ku temu okazja.

Kolejny mecz serii Finałów NBA 2024 odbędzie się w nocy z piątku na sobotę o godzinie 2:30 naszego czasu.

Stawiając za 34 PLN freebet od SUPERBET na wygraną Mavericks w kolejnym meczu, możesz wygrać 64 PLN
kurs z dnia: 14.06.2024