Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

NBA News: Lowry priorytetem dla szefów 76ers. To byłby dobry ruch?

NBA News: Lowry priorytetem dla szefów 76ers. To byłby dobry ruch?

NBA News: Lowry priorytetem dla szefów 76ers. To byłby dobry ruch?
Photo by Issac Baldizon/NBAE via Getty Images

Philadelphia 76ers priorytetowo traktuje przejęcie Kyle’a Lowry’ego z rynku wolnych agentów. Doświadczony rozgrywający został niedawno wymieniony z Heat do Hornets. Teraz najprawdpodobniej znów zmieni klub.

Marc Stein ujawnił, że Kyle Lowry jest dla Philadelphia 76ers najważniejszym priorytetem na rynku wolnych agentów. 37-letni rozgrywający musi jednak wynegocjować zwolnienie z Charlotte Hornets.

W trade-deadline 76ers zrobili wymianę, wysyłając Danuela House’a i wybór w drugiej rundzie draftu w 2024 roku przez New York Knicks do Detroit Pistons. To strategiczne posunięcie zapewniło Sixers niezbędną elastyczność w zakresie górnego pułapu wynagrodzeń, umożliwiającą pozyskiwanie graczy z wolnego rynku po zamknięciu okna transferowego.

Dodanie 37-letniego Lowry’ego do składu zapewniłoby Sixers cenne doświadczenie i umiejętności. Jego wiedza byłaby przydatna w szatni tego zespołu.

Co więcej, to posunięcie mogłoby ponownie połączyć Lowry’ego z głównym trenerem 76ers Nickiem Nurse, z którym wcześniej zdobył mistrzostwo NBA podczas gry w Toronto Raptors.

Potencjalny przyjazd Lowry’ego do Filadelfii ma również wartość sentymentalną, ponieważ pochodzi z tego miasta i jest produktem Villanova.