NBA News: Liga ukarała New York Knicks grzywną

NBA News: Liga ukarała New York Knicks grzywną

NBA News: Liga ukarała New York Knicks grzywną
Photo by Mark Blinch/Getty Images

Jak wynika z oświadczenia ligi NBA, klub New York Knicks został ukarany grzywną wysokości 25 tysięcy dolarów za złamanie zasad dotyczących protokołów przedmeczowych.

Sprawa dotyczy meczu przeciwko Toronto Raptors z 27 marca, kiedy to do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił Mitchell Robinson. Center Knicks był wpisany w protokole przedmeczowym z dopiskiem „out”, sugerującym, że zawodnik nie wystąpi w meczu. Stało się jednak inaczej, co jest naruszeniem przepisów.

Od tego sezonu liga kładzie większy nacisk na transparentność przedmeczowych raportów z kontuzjami zawodników. Jest to element polityki mającej na celu ograniczenie tzw. 'load managementu’, czyli nie wystawianie zawodników do gry wyłącznie w celu odpoczynku. NBA chce stawiać w tym zakresie na pełną transparentność – tak, żeby przed meczem było jasne kto w nim wystąpi (i żeby kluczowi zawodnicy jak najczęściej występowali). Lidze zależy na obecności najważniejszych graczy, zwłaszcza w najgłośniejszych, transmitowanych w ogólnokrajowej telewizji meczach.

Koniec końców chodzi też o transparentność i uczciwość wobec drużyny przeciwnej.

Mitchell Robinson opuścił około 50 meczów z powodu poważnej kontuzji kostki, która wymagała zabiegu operacyjnego. Od kiedy wrócił do gry, Robinson rozegrał już 6 spotkań, w których notuje średnio 3,8 punktu, 5,5 zbiórki i 1 blok na mecz.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.