Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Liderzy Bucks „stracili wiarę” w trenera. Czas na Riversa?

NBA News: Liderzy Bucks „stracili wiarę” w trenera. Czas na Riversa?

NBA News: Liderzy Bucks „stracili wiarę” w trenera. Czas na Riversa?

Chris Mannix ze Sports Illustrated poinformował, że Giannis Antetokounmpo i inni weterani Bucks „stracili wiarę w trenera Griffina” przed jego niespodziewanym zwolnieniem we wtorek. Wszystko wskazuje na to, że nowym trenerem zespołu będzie Doc Rivers.

Bucks zdecydowali się zwolnić Griffina pomimo bilansu 30-13, który jest najlepszym wynikiem trenera, który został zwolniony, od czasu gdy David Blatt miał 30-11 przed zwolnieniem z Cavaliers w 2016 roku.

Giannis Antetokounmpo odegrał dużą rolę w zdobyciu pracy przez Griffina, gdy pozytywnie wypowiadał się o byłym asystencie trenera Toronto Raptors podczas rozmowy kwalifikacyjnej z Bucks.

Wiara w Adriana Griffina była krótkotrwała – nawet po tym, jak gwiazdor Bucks Giannis Antetokounmpo poręczył za niego przed jego zatrudnieniem w Milwaukee.

Drużyna szybko zaczęła tracić zaufanie do Griffina, w szatni dochodziło do sprzeczek z trenerem. Niektórzy zarzucali mu brak kreatywności i ciekawych rozwiązań w ataku. Szwankowała także defensywa.

Defensywa Bucks z wynikiem 116,8 punktów traconych na 100 posiadań plasuje się na 22. miejscu w NBA, co jest znacznym spadkiem w porównaniu do 110,9 punktów w poprzednim sezonie.

Kto będzie następcą Griffina? Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Bucks skontaktowali się z Doc’iem Riversem w sprawie pracy. Obie strony prowadzą rozmowy.

TNT poinformowało również, że zespół planuje skontaktować się z Jeffem Van Gundym i Natem McMillanem.