Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Lakers szukają gwiazdy, ale… będą musieli oddać Reavesa?

NBA News: Lakers szukają gwiazdy, ale… będą musieli oddać Reavesa?

NBA News: Lakers szukają gwiazdy, ale… będą musieli oddać Reavesa?

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że Los Angeles Lakers chcą pozyskać trzecią gwiazdę do swojego zespołu. W orbicie zainteresowań pojawiły się dwa konkretne nazwiska: Zach LaVine i DeMar DeRozan. Sęk w tym, by doszło do realizacji transakcji, w drugą stronę musiałby powędrować Austin Reaves.

Shams Charania z The Athletic uważa, że Lakers są aktywni na rynku transferowym w celu poszerzenia składu o kolejną gwiazdę do duetu: Anthony Davis – LeBron James. Na celowniku są m.in. gracze Chicago Bulls.

„Lakers wyrażą zainteresowanie Zachiem LaVinem. Zarabia on jednak prawie 40 milionów dolarów, więc łączne pensje muszą osiągnąć taką kwotę w wymianie. Lakers mogliby dać D’Angelo Russella i Rui Hachimurę, ale oni nie mogą być wymienieni do połowy stycznia i jestem pewien, że Bulls chcieliby Austina Reavesa w każdej potencjalnej wymianie. Tak samo jak każdy inny zespół” – powiedział Charania w FanDuel TV.

„Jeśli jesteś Lakers i próbujesz ściągnąć trzecią gwiazdę, niezależnie od tego, czy jest to Zach LaVine, czy ktokolwiek inny, kto stanie się dostępny, graczem, o którego zespoły będą pytać, jest Austin Reaves. 100 procent” – dodał dziennikarz.

„Przypomnijmy, że do tego momentu Lakers nie byli skłonni ruszać Austina Reavesa. Nie umieścili go nawet w transakcji za Kyrie Irvinga” – przyznał.

Wiadomo, że Lakers są zainteresowani DeMarem DeRozanem i LaVine’em już od jakiegoś czasu, ale nie podjęto jeszcze żadnych konkretnych kroków w sprawie wymiany.

Na chwilę obecną opcje wymiany Lakers są ograniczone ze względu na przedłużone latem kontrakty. Zawodnicy kwalifikujący się do wymiany to LeBron James, Max Christie, Jalen Hood-Schifino, Maxwell Lewis i ich trzech graczy na kontraktach two-way. Później pojawią się kolejni zawodnicy. Czyżby do ewentualnej transakcji miałoby dojść na przełomie stycznia i lutego?