NBA News: Kto trenerem Nets? Jest trzech kandydatów

NBA News: Kto trenerem Nets? Jest trzech kandydatów

NBA News: Kto trenerem Nets? Jest trzech kandydatów
Photo by Gary Dineen/NBAE via Getty Images

Brooklyn Nets szukają nowego trenera. Szefowie klubu przyglądają się trzem nazwiskom na to stanowisko. To: Mike Budenholzer, Kevin Young i Jordi Fernandez.

Przypomnijmy, że w połowie lutego Nets zwolnili Jacque’a Vaughna. Pod jego wodzą zespół miał bilans 21:33 (11. miejsce).

Według Shamsa Chanarii z The Athletic, Joe Tsai, właściciel Nets, przeprowadzi spotkania ze wszystkimi trzema trenerami, aby wyłonić jak najbardziej odpowiedniego na to stanowisko.

Budenholzer wcześniej trenował Milwaukee Bucks w latach 2018-2023 i zdobył mistrzostwo NBA w 2021 roku. Został również uznany trenerem roku NBA w 2015 roku z Atlantą Hawks i w 2019 roku z Milwaukee Bucks. Obecnie nie współpracuje z żadnym zespołem.

Jeśli chodzi o Kevina Younga, jest on doświadczonym asystentem pracującym obecnie dla Phoenix Suns pod wodzą Franka Vogela.

Jordi Fernandez powinien być znany europejskim fanom. To Hiszpan, który zdobył z Kanadą brązowy medal podczas mistrzostw świata w 2023 roku. Obecnie pracuje jako asystent Mike’a Browna w Sacramento Kings.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.