Mistrzem Świata zostanie drużyna z Europy?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

2.95
Odbierz
NBA News: Kontuzja Kristapsa Porzingisa! Opuści Mistrzostwa Świata

NBA News: Kontuzja Kristapsa Porzingisa! Opuści Mistrzostwa Świata

NBA News: Kontuzja Kristapsa Porzingisa! Opuści Mistrzostwa Świata
Photo by Elif Ozturk Ozgoncu/Anadolu Agency via Getty Images

Zbliżają się Mistrzostwa Świata FIBA. Rozpoczną się one już 25 sierpnia, a zagra na nich m. in. reprezentacja Łotwy. Niestety, jak przekazuje Kristaps Porzingis w swoim oświadczeniu, nie wystąpi on na turnieju. Lider łotewskiej kadry zmaga się z zapaleniem rozcięgna podeszwowego

„To trudne, czuję dużą odpowiedzialność względem siebie i wszystkich kibiców łotewskiej reprezentacji, ale zapadła decyzja, że nie zagram na Mistrzostwach Świata. Po kilku tygodniach leczenia i powtórnych badań MRI, zapalenie rozcięgna podeszwowego wciąż uniemożliwia mi obecność na parkiecie w pełnej gotowości […]”

– Kristaps Porzingis via Twitter

Kristaps w swoim oświadczeniu dodaje także, że decyzja była podjęta zarówno przez sztab medyczny i trenerski reprezentacji, jak i przez klub Boston Celtics.

Łotwa – nawet z Porzingisem w składzie – nie była choćby w szerokim gronie kandydatów do medalu:

Mistrzowie Świata 2023: kurs: bukmacher:
USA1.87 GRAJ
Kanada7.80 GRAJ
Francja8.60 GRAJ

(kurs z dnia 16.08.2023)

Zapalenie rozcięgna podeszwowego to – jak nazwa wskazuje – występowanie stanu zapalnego w tkance łącznej na spodzie stopy. Jest to przypadłość bolesna, irytująca, oraz przede wszystkim przewlekła. Nie jest to problem, który powinien utrudnić mu start sezonu NBA (ten dopiero 24 października), natomiast może on powrócić w nieoczekiwanym momencie sezonu. Na obecność stanu zapalnego wpływ będą miały przeciążenia związane z grą co dwa dni.

Kristaps Porzingis trafił do Boston Celtics tego lata w ramach trójstronnej wymiany, w której to m. in. Marcus Smart powędrował do Memphis Grizzlies. Zapalenie rozcięgna to nie pierwsze problemy ze zdrowiem Porzingisa. 28-letni Łotysz opuścił cały sezon 2018/19 z powodu zerwania ACLa, a ostatni sezon był jego pierwszym od 6 lat, w którym rozegrał przynajmniej 60 spotkań.