Darmowe 40 zł na obstawianie NBA i nie tylko?
Tak! Z kodem ZKRAINYNBA od TOTALbet!

Sprawdź
Kristaps Porzingis w Celtics, Marcus Smart w Grizzlies!

Kristaps Porzingis w Celtics, Marcus Smart w Grizzlies!

Kristaps Porzingis w Celtics, Marcus Smart w Grizzlies!
Photo by Patrick Smith/Getty Images

Wczoraj wieczorem Shams Charania z The Athletic i Adrian Wojnarowski z ESPN donosili o wymianie, w której udział miały wziąć Celtics, Wizards i Clippers, z udziałem Kristapsa Porzingisa i Malcolma Brogdona. Informacje okazały się przedwczesne. Transfer doszedł do skutku, ale w innym kształcie, z udziałem innych ekip.

Do rzeczy. Boston Celtics, Washington Wizards i Memphis Grizzlies dogadały się w sprawie wymiany, w ramach której Kristaps Porzingis trafia do Celtics, a Marcus Smart do Grizzlies:

Celtics: Kristaps Porzingis / 25. pick 2023 / 1-rund. pick 2024

Grizzlies: Marcus Smart

Wizards: Tyus Jones / Mike Muscala / Danilo Gallinari / 35. pick draftu 2023

Pierwotnie zamiast Grizzlies, w transferze mieli brać udział Clippers, do których zamiast Smarta miał trafić Brogdon. Pod względem finansowym wychodzi jednak mniej więcej na to samo. Teoretycznie przejmują oni Kristapsa Porzingisa, który zarabia więcej niż Marcus Smart. Kristaps jednak zarobi 36 milionów za rok, a Smart po około 20 milionów za kolejne trzy sezony. Boston pozbywa się więc umowy, która ciążyłaby im po zakończeniu obecnego kontraktu Jaylena Browna. Czyszczą sobie więc sytuację na offseason 2024, w którym, pod nową umową CBA, podpisanie umowy z drugą gwiazdą będzie trudniejsze niż teraz. Jednocześnie pozyskują na sezon centra, bardzo dobrego obrońcę obręczy, którego tak im brakowało. Sprytnie. Ostatecznie szkoda, że musieli pozbyć się kluczowego dla drużyny Smarta, zamiast Brogdona, jak pierwotnie się na to zanosiło.

Wizards brną dalej w przebudowę. Szkoda, że umowy Bradley’a Beala i Kristapsa Porzingisa udało im się zamienić na tylko jeden tegoroczny pick i to dopiero trzydziesty piąty.

Memphis Grizzlies zamienili Tyusa Jonesa na Marcusa Smarta. Świetny ruch, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że stracili oni swojego dotychczasowego podstawowego obrońcę, Dillona Brooksa.