NBA News: Knicks i Nets zmieniają warunki transferu! Kto ostatecznie za Bridgesa?

NBA News: Knicks i Nets zmieniają warunki transferu! Kto ostatecznie za Bridgesa?

NBA News: Knicks i Nets zmieniają warunki transferu! Kto ostatecznie za Bridgesa?
(Photo by Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images)

Transfer Mikala Bridgesa z Nets do Knicks nastąpił już na tyle dawno, że można było o nim zapomnieć. No więc zespoły nam o nim przypominają – jak wynika z doniesień Shamsa Charanii z The Athletic, transfer został… poszerzony o kilku graczy.

Pierwotnie transfer miał następujący kształt: Mikal Bridges wędrował z Nets do Knicks w zamian za Bojana Bogdanovicia oraz aż 5 pierwszorundowych picków. Okazuje się jednak, że zanim umowa została oficjalnie zawarta, dokonano w niej jeszcze pewnych modyfikacji. Ostatecznie wymiana prezentuje się następująco:

Nets: Bojan Bogdanovic / Shake Milton / Mamadi Diakate / 1-rundowe picki 2025 x2, 2027, 2029 i 2031 / 2-rundowe picki 2025 i 2026

Knicks: Mikal Bridges / Keita Bates-Diop

W zakresie picków w drafcie nie zmienia się nic. Zaangażowanych zostało za to więcej zawodników. Oprócz Mikala Bridgesa, Knicks pozyskują też Keita Bates-Diopa, a oddają Mamadi Diakate. Ponadto, w ramach sign and trade Shake Milton popdisuje 2-letnią umowę opiewającą na 9 milionów dolarów i zostaje wysłany do Nets. Drugi rok umowy jest niegwarantowany.

Zmiany te pozwolą Knicks znaleźć się poniżej drugiego progu podatkowego, co daje im przestrzeń na kolejne ruchy w tegorocznym offseason.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.