powrót Ja Moranta i wszystkie inne mecze NBA
obejrzysz na żywo za darmo! 📺🤩

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Kiedy wraca Ja Morant? zagra jeszcze w tym roku!

NBA News: Kiedy wraca Ja Morant? zagra jeszcze w tym roku!

NBA News: Kiedy wraca Ja Morant? zagra jeszcze w tym roku!
(Photo by Harry How/Getty Images)

Memphis Grizzlies fatalnie zaczęli sezon i z bilansem 6-18 zajmują dopiero 13. miejsce w konferencji zachodniej. Jest to w dużej mierze związane z nieobecnością Ja Moranta, który odbywa karę zawieszenia nałożoną przez NBA. Powrót do gry Moranta jednak już niebawem:

„Oczekuję, że będzie w pełni gotowy na 26. mecz. Jest bardzo podekscytowany. Rozumie proces, który zaprowadził go w to miejsce.”

– trener Tyler Jenkins

Lider Grizzlies skończy więc karę zawieszenia w 26. meczu Memphis Grizzleis w sezonie. W praktyce oznacza to, że Ja Morant wróci do gry w nocy z 19 na 20 grudnia w meczu z Pelicans. Spotkanie odbędzie się o 1:30 naszego czasu.

Przypomnijmy – Ja Morant odbywa karę zawieszenia na 25 spotkań za swoje poza-boiskowe wybryki. Przede wszystkim za ponowne eksponowanie broni palnej w transmisjach prowadzonych za pomocą mediów społecznościowych, kiedy to był już za taki sam występek potępiany przez władze ligi.

Ponadto, za Ja Morantem ciągnie się cały ogon kontrowersyjnych sytuacji, jak grożenie pracownikom centrum handlowego, czy groźby kierowane w stronę sztabu trenerskiego drużyny Pacers. Co więcej, w trakcie zawieszenia odbywała się rozprawa sądowa w sprawie rzekomego uderzenia przez zawodnika Grizzlies 17-letniego chłopaka.

„Popełniłem wiele błędów. Część z nich nie wyszło nawet na światło dzienne, wie o nich tylko moja rodzina. Było tego dużo.”

– Ja Morant

Oprócz kary zawieszenia, Ja Morant musiał udać się także na terapię, która ma mu w przyszłości pomóc unikać popełniania wcześniejszych błędów:

„To bardzo otworzyło mi oczy. Dało mi nowe spojrzenie na życie – na to, jak spędzam swój dzień, jak dbam o siebie. Jestem za to wdzięczny – dziękuję za to, że jestem w pozycji, w której jestem. To jest proces. Wciąż jeszcze uczę się siebie samego, ale z pewnością zrozumiałem, dlaczego wydarzyło sięto, co się wydarzyło.”

– Ja Morant

Memphis Grizzlies byli w zeszłym sezonie jedną z większych pozytywnych niespodzianek, z bilansem 51-31 zajmując 2. miejsce w konferencji zachodniej. Ja Morant był zdecydowanym liderem tamtego składu, notując średnio 26,2 punktu, 4,9 zbiórki i 8,1 asysty na mecz: