Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Kawhi przedłuża kontrakt z Clippers, zarobi ponad 150 milionów!

NBA News: Kawhi przedłuża kontrakt z Clippers, zarobi ponad 150 milionów!

NBA News: Kawhi przedłuża kontrakt z Clippers, zarobi ponad 150 milionów!
Photo by Ezra Shaw/Getty Images

To dość niespodziewana wiadomość, bo niezapowiedziana żadnymi doniesieniami. Jak grom z jasnego nieba spadła więc informacja: Kawhi Leonard przedłuża kontrakt z Los Angeles Clippers. Oczywiście, że teraz, kiedy wszystko się w drużynie układa.

Jak podaje m. in. Shams Charania z The Athletic, Kawhi Leonard zgodził się na 3-letnie przedłużenie warte łącznie 152,4 miliona dolarów.

Liczący sobie 32 lata Leonard jest zawodnikiem Clippers od sezonu 2019/20 i w międzyczasie nie był w stanie zrealizować swojego potencjału w tej drużynie – w dużej mierze ze względu na częste problemy zdrowotne. Obecne rozgrywki – przynajmniej do tego momentu – zdają się przełamywać tę złą passę.

Wciąż jednak zdrowie Kawhi Leonarda jest czynnikiem na tyle niepewnym, że proponowanie mu długiej, wysokiej umowy związane jest z pewnym ryzykiem. Nie wiemy, czy przedłużenie jest w pełni gwarantowane, albo czy obwarowane jest pewnymi kruczkami związanymi z liczbą rozegranych spotkań. Co jednak wiemy, to że Los Angeles Clippers w przyszłym roku przenoszą się na nową halę i będą potrzebować drużyny z gwiazdami, żeby ściągnąć na nią kibiców.

Kolejną informacją jest to, że o przedłużeniu kontraktu rozmawia także Paul George. James Harden z kolei będzie uprawniony do podpisania nowej umowy dopiero w wakacje.