Darmowe konto i extra 🎁 na start
Oglądaj za darmo NBA na żywo 📺

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Joel Embiid będzie grał więcej? Ważne słowa trenera

NBA News: Joel Embiid będzie grał więcej? Ważne słowa trenera

NBA News: Joel Embiid będzie grał więcej? Ważne słowa trenera
Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images

Fani Joela Embiida mogą zacierać ręce. Okazuje się, że nowy trener zespołu Nick Nurse chce, by gwiazdor zespołu rozegrał więcej meczów w nadchodzącym sezonie. Te ważne słowa padły podczas wywiadu z Ky Carlinem z Sixers Wire.

– Próbujemy nakłonić go do grania w większej liczbie meczów. Naszym celem jest to, aby wszystko szło w odpowiednim kierunku. Na pewno będziemy rozmawiali na ten temat. To ważny temat. Jestem zwolennikiem tego, by zawodnicy grali jak najwięcej, a potem się zobaczy – powiedział Nick Nurse.

Nurse w środowisku jest znany jako trener twardy i nieustępliwy, który do maksimum wykorzystuje swoje największe gwiazdy. W Toronto bardzo duże minuty grali Pascal Siakam i Fred VanVleet. Obaj byli nie oszczędzani przez Nurse’a. Teraz podobny los może spotkać Embiida, choć ten – jak wszyscy wiedzą – nie jest okazem zdrowia.

Przypomnijmy, że Embiid rozegrał 66 meczów w zeszłym sezonie i 68 w sezonie 2021-2022.

Nurse zwrócił się także do innych graczy w składzie, zdradzając swój pomysł przyjęcia większej roli w drużynie przez Tobiasa Harrisa.

– Jest o wiele więcej rzeczy, które mógłby zrobić i w pewnym sensie chcę, żeby się zaadaptował do tej roli. Jest w stanie tak grać. Ma doświadczenie, z którego musi skorzystać – zaznaczył.

76ers w ostatnich dniach podpisali roczny kontrakt z Kellym Oubrem, który ma za sobą dwa rozegrany sezony w Charlotte Hornets. Teraz poszerzy pole manewru na skrzydle w ekipie Philadelphii. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Jamesa Hardena. Nadal nie są znane jego losy.