Chcesz postawić na Mistrza NBA?
Użyj darmowych 20 zł od LV BET!

Odbierz
NBA News: JaVale McGee znalazł nowy klub!

NBA News: JaVale McGee znalazł nowy klub!

NBA News: JaVale McGee znalazł nowy klub!
Photo by Ned Dishman/NBAE via Getty Images

Jak podaje Shams Charania z The Athletic, JaVale McGee dogadał się z nową drużyną w sprawie kontraktu. Po zwolnieniu z Dallas Mavericks, 35-letni center podpisze kontrakt z Sacramento Kings. Szczegóły umowy nie są znane, natomiast biorąc pod uwagę, że przysługują mu pieniądze z racji poprzedniego kontraktu z Mavericks (prawie 12 milionów), można przypuszczać, że Kings zaoferowali roczny, minimalny kontrakt.

JaVale McGee w 2022 roku podpisał z Dallas Mavericks 3-letni kontrakt wart 17,2 miliona dolarów. Po jednym sezonie, w którym McGee rozegrał tylko 42 spotkania, spędzał na parkiecie tylko 8 minut na mecz i prezentował się średnio, klub postanowił zerwać współpracę. Nie oznacza to, że McGee stracił przez to pieniądze. Należne mu 11,7 miliona dolarów będzie mu wypłacane transzami po 2,3 miliona rocznie przez kolejne 5 lat. To mechanizm, który odciąży salary cap Mavericks w dwóch kolejnych sezonach.

Sacramento Kings z kolei mają za sobą jeden z najlepszych sezonów we współczesnej historii klubu, po raz pierwszy od 17 lat awansując do Playoffów. Odpadli w pierwszej rundzie po zaciętej, 7-meczowej serii z Golden State Warriors. Jeśli można było wskazać na jakieś braki w rotacji Kings, to była to właśnie pozycja centra, na której Domantas Sabonis nie miał solidnych zmienników.

wygrany konf. zach. 2024: kurs: bukmacher:
Nuggets3.40 GRAJ
Suns4.35 GRAJ
Warriors6.50 GRAJ
wygrany konf. zach. 2024: kurs: bukmacher:
Kings26.00 GRAJ

(kursy z dnia 1.09.2023)