NBA News: Jalen Brunson broni Rudy’ego Goberta

NBA News: Jalen Brunson broni Rudy’ego Goberta

NBA News: Jalen Brunson broni Rudy’ego Goberta
(Photo by Mitchell Leff/Getty Images)

Brunson jest zdania, że nikt nie jest w stanie kryć Kyrie Irvinga lub Luki Doncica jeden na jednego na obwodzie. Uważa, że Jrue Holiday powinien być DPOY ze względu na swoją wszechstronność defensywną.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Rudy Gobert jest jednym z najbardziej nielubianych graczy NBA wśród fanów i zawodników ligi. Gwiazdor New York Knicks, Jalen Brunson, stanął ostatnio w obronie centra Minnesoty Timberwolves w kolejnej debacie na temat DPOY.

Gobert był powszechnie krytykowany za to, że nie zasłużył na miano Defensywnego Gracza Roku NBA (DPOY). Francuz miał kilka rozczarowujących meczów w playoffach, zwłaszcza przeciwko Dallas Mavericks w Finałach Konferencji Zachodniej, a rozmowa o tym, czy Gobert zasługuje na trofeum, powróciła.

Jalen Brunson pojawił się w najnowszym odcinku The Roommates Show ze swoim kolegą z drużyny Joshem Hartem, gdzie obaj gracze dyskutowali na ten temat. Brunson najpierw zasugerował własną alternatywę dla Goberta. Jest nim Jrue Holiday.

– Zobacz, ile miał meczów, gdzie zatrzymywał kluczowych zawodników. To świetny defensor. On jest bardzo wszechstronnym graczem w obronie – powiedział.

Gobert znalazł się w centrum uwagi, gdy Luka Doncic z Dallas trafił zwycięską trójkę podczas drugiego meczu serii. Obaj koledzy z drużyny Knicks uważają, że krytykowanie Goberta za taki epizod jest niesprawiedliwe.

– Czy Rudy zmienia grę w defensywie? Absolutnie. Kiedy mijasz swojego obrońcę i widzisz Rudy’ego przed sobą to myślisz o tym, w jaki sposób skutecznie wyrzucić piłkę w stronę kosza. To bardzo trudne – powiedział.

Główną siłą Goberta jest obrona kosza w pomalowanym. Josh Hart twierdzi z kolei, że gdyby francuski podkoszowy miał nieustannie switchować przeciwko znacznie mniejszym i szybszym obrońcom, to nie miałby szans na zdobycie nagrody DPOY.

– Nienawiść ludzi do Rudy’ego Goberta wzrosła teraz tak bardzo, że wszystko, co robi, będzie krytykowane. Myślę, że to częściowo niesprawiedliwe – zaznaczył.

superbet logo FINAŁY NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.