Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Hitowy transfer! Pascal Siakam w Indianie Pacers!

NBA News: Hitowy transfer! Pascal Siakam w Indianie Pacers!

NBA News: Hitowy transfer! Pascal Siakam w Indianie Pacers!
(Photo by Dylan Buell/Getty Images)

A więc stało się faktem! Potwierdzają się doniesienia z ostatnich dni, według których Indiana Pacers prowadziła już zaawansowane rozmowy transferowe dotyczące Pascala Siakama. Jak potwierdzają m. in Adrian Wojnarowski z ESPN, czy Shams Charania z The Athletic, Pacers i Raptors ostatecznie dogadali się co do wymiany:

Pacers: Pascal Siakam / 2-rund. pick

Raptors: Bruce Brown / Jordan Nwora / Kira Lewis 3x 1-rundowy pick

Pelicans:

Jak widzicie, New Orleans Pelicans są kolejną drużyną zaangażowaną w – jak się okazuje – trójstronny transfer.

Indiana Pacers otrzymują więc Pascala Siakama oraz drugorundowy pick od Pelicans, w zamian oddając dwóch graczy – Bruce’a Browna i Jordana Nworę – oraz aż trzy pierwszorundowe picki. Dwa z nich to picki w drafcie 2024, jeden w 2026 roku. Jednym z picków w 2024 roku będzie ten pozyskany wcześniej z wymianie. W praktyce pick Jazz, Rockets, Clippers, lub OKC – zależnie od tego, który okaże się najgorszy, Trochę zagmatwane.

Raptors za jedną ze swoich gwiazd otrzymują więc „aż” trzy pierwszorundowe picki, natomiast można mieć wątpliwości, czy wartość tych picków jest wysoka. Wybory Pacers z dużą pewnością będą pickami spoza loterii, raczej z drugiej, a może nawet trzeciej dziesiątki. Kontrakt Bruce’a Browna z kolei jest krótki – zawiera opcję drużyny na sezon 2024/25 wartą 23 miliony dolarów i pytanie, czy Raptors mają interes w oferowaniu mu przedłużenia.

Podobny problem dotyczy Pascala Siakama. Ten nie podpisał przedłużenia z Raptors, więc jego umowa kończy się po obecnym sezonie. Istnieje więc możliwość, że Pacers pozyskali Siakama de facto na pół roku. Bardzo prawdopodobne jednak, że częścią negocjacji transferowych było właśnie zapewnienie ze strony Siakama, że po przyjściu do Pacers będzie skory podpisać dłuższą umowę. Tak sugerowałaby – między wierszami – wypowiedź jego agenta:

„Jestem podekscytowany, że Pascal dostanie wspaniałą szansę, by grać wspólnie z Tyresem haliburtonem i Mylesem Turnerem; by być trenowanym przez wspaniałego trenera w postaci Ricka Carlisle. Jego przyszłość wygląda tu świetliście.”

– Todd Ramasar, agent Siakama