Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Odbierz
NBA News: Harden: Relacji z Morey’em nie da się naprawić. Zostanie w końcu wymieniony?

NBA News: Harden: Relacji z Morey’em nie da się naprawić. Zostanie w końcu wymieniony?

NBA News: Harden: Relacji z Morey’em nie da się naprawić. Zostanie w końcu wymieniony?
(Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images)

James Harden rozmawiał z mediami po raz pierwszy od czasu, gdy ogłosił, że chce odejść z Philadelphii 76ers, bo nie wyobraża sobie dalszej współpracy z front-officem, a w szczególności Darylem Morey’em, prezydentem klubu do spraw koszykarskich. W jasny sposób wypowiedział się na jego temat.

– Kiedy tutaj trafiłem, myślałem tylko o przejściu na emeryturę jako gracz Sixers. Chciałem tu być. Front-office nie miał jednak tego w swoich planach. To dosłownie jest poza moją kontrolą – powiedział w rozmowie z mediami.

Harden swoje zastrzeżenia wobec Sixers skierował konkretnie pod adresem Daryla Morey’a.

– Nie – odpowiedział na pytanie, czy można naprawić jego relacje z Morey’em.

– Tutaj nawet nie chodzi o tę sytuację. Tu chodzi o życie. Kiedy tracisz do kogoś zaufanie. To jest jak małżeństwo. Kiedy tracisz zaufanie do kogoś… To całkiem proste – dodał po chwili.

Tymczasem szefowie Philadelphii intensywnie pracują nad możliwością przeprowadzenia transakcji.

Adrian Wojnarowski powiedział, że klub ma w głowie większy plan na wypadek wymiany. Jeśli Sixers będą w stanie sprzedać Hardena do Clippers, będą starali się zawrzeć kolejną transakcję, wykorzystując aktywa zdobyte w tej wymianie.

– Motywacją Daryla Morey’a jest wszystko, co dostanie od Clippers. Chce to zamienić na innego obrońcę na poziomie All-Star, którym mógłby zastąpić Jamesa Hardena – przyznał Wojnarowski.

Jego zdaniem „może minąć jeszcze sporo czasu, zanim dojdzie do transferu Hardena”.

Harden, weteran z 14-letnim stażem, który grał w Oklahoma City Thunder, Houston Rockets, Brooklyn Nets i 76ers, może pochwalić się średnimi w karierze na poziomie 24,7 punktu, 7,0 asyst i 5,6 zbiórek.