Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Gobert mówi o Greenie. Zaskakujące słowa

NBA News: Gobert mówi o Greenie. Zaskakujące słowa

Ciekawe podejście Rudy’ego Goberta do najnowszego zawieszenia Draymonda Greena. – Mam do niego sporo empatii – powiedział Gobert w rozmowie z ESPN. Przypomnijmy, że Francuz był niedawno… duszony przez gwiazdora Golden State Warriors.

Na długiej liście brutalnych zachowań z udziałem Draymonda Greena znajduje się także Rudy Gobert. Francuski center był duszony przez Greena podczas spotkania Minnesoty Timberwolves z Golden State Warriors w Target Center 14 listopada. Skrzydłowy został wówczas zawieszony na pięć meczów bez możliwości podjęcia wynagrodzenia.

Krótko po powrocie do gry w sezonie zasadniczym NBA 2023-24, Green ponownie znalazł się w podobnej sytuacji. Uderzenie Bośniaka Jusufa Nurkicia spowodowało, że liga zawiesiła go na czas nieokreślony.

– Mam do niego sporo empatii. Widzisz kogoś, kto nie czuje się dobrze w środku i cierpi. Zabierasz mu grę i to wszystko, a chcesz, aby ktoś był zdrowy i mógł robić to, co robimy każdej nocy, rywalizować i być szczęśliwym – powiedział Gobert w rozmowie z ESPN.

– Nie jestem pewien, co to tak naprawdę oznacza, więc trudno powiedzieć – dodał w odniesieniu do długości zawieszenia – Trzeba to naprawić. To wszystko – zaznaczył.

Green wróci do ligi dopiero po spełnieniu określonych kryteriów.

To już czwarte głośne wydarzenie z udziałem Greena w ciągu ostatniego roku. Najpierw uderzył kolegę z drużyny Jordana Poole’a podczas treningu Warriors przed rozpoczęciem sezonu 2022-23. Później w play-off brutalnie uderzył gwiazdę Sacramento Kings Domantasa Sabonisa i został za to zawieszony. W tym sezonie dusił centra Minnesoty Timberwolves Rudy’ego Goberta i został za to zawieszony na pięć meczów.