Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Embiid przejdzie operację: Czy jest nadzieja na powrót?

NBA News: Embiid przejdzie operację: Czy jest nadzieja na powrót?

NBA News: Embiid przejdzie operację: Czy jest nadzieja na powrót?
Photo by David Liam Kyle/NBAE via Getty Images

Pojawiają się kolejne doniesienia w sprawie kontuzji łąkotki (łĄkotki, bardzo proszę) Joela Embiida. Doniesienia te nie napawają wielkim optymizmem, ale zostawiają nadzieję. O ile bowiem walka o nagrodę MVP zupełnie już liderowi Sixers odjechała, o tyle okazuje się, że powrót do gry w tym sezonie nie jest zupełnie niemozliwy.

Klub ogłosił, że Joel Embiid w najbliższych dniach podda się operacji na kontuzjowanym kolanie. Uszkodzenie łąkotki okazało się znaczne, stwierdzono do tego przemieszczenie płatu [dislocated flap – tłum. red.]. Czy to wyklucza Joela do końca sezonu? Niekoniecznie. Jak ustaliły źródła Adriana Wojnarowskiego z ESPN, jest szansa, że Embiid powróci do sprawności jeszcze w trakcie obecnych rozgrywek. Niestety, jeśli się uda, to nie wydarzy się to prędko. Wojnarowski na podstawie swoich doniesień szacuje, że ewentualny powrót Embiida do gry może mieć miejsce już w trakcie Playoffów. Niekoniecznie w ich pierwszej rundzie.

Taki scenariusz wymagałby nie tylko udanej rekonwalescencji Embiida, ale też dobrej gry jego kolegów, którzy bez niego musieliby powalczyć o drugą rundę. Na ile realny jest to scenariusz, oceńcie sami.

Dokładniejszy termin nie jest oczywiście znany. Lekarze oszacują okres potrzebny na rekonwalescencję dopiero po wykonaniu zabiegu. Przy uszkodzeniu łąkotki wymagającym operacji, możliwych jest kilka opcji. Lekarze zdecydowali się na zszycie tkanki, które wiąże się z najdłuższym okresem rekonwalescencji. Czasem wybiera się też opcje wyczyszczenia stawu, bądź wręcz wycięcia uszkodzonej tkanki – to przyśpiesza powrót do gry, jednak zwiększa ryzyko przyszłych kontuzji.