Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Embiid dołączył do ekskluzywnego grona

NBA News: Embiid dołączył do ekskluzywnego grona

NBA News: Embiid dołączył do ekskluzywnego grona

Joel Embiid rozegrał 20. mecz z rzędu, w którym zgromadził 30 i więcej punktów. Tym samym Kameruńczyk jest trzecim graczem w historii NBA, który osiągnął tę granicę, dołączając do Wilta Chamberlaina i Jamesa Hardena.

Embiid w sobotni wieczór zdobył 33 punkty, prowadząc Philadelphię 76ers do zwycięstwa nad Charlotte Hornets 97:89. To był 20. mecz z rzędu, w którym Kameruńczyk miał 30 i więcej punktów. Tym samym dołączył do ekskluzywnego grona, w którym byli do tej pory tylko Wilt Chamberlain i James Harden.

Te trzy gwiazdy są jedynymi graczami w historii NBA, którzy mają 30-punktową passę w co najmniej 20 meczach. Nie powinno być zaskoczeniem, że Chamberlain jest właścicielem rekordu wszech czasów z niezwykłymi 65 meczami z rzędu w sezonie 1961-62. James Harden miał serię 32 meczów z rzędu z 30 i więcej punktami na koncie.

W całym sezonie Embiid notuje średnio 35 punktów, 11,4 zbiórki, 5,9 asysty i 1,9 bloku na mecz przy 53,6-procentowej skuteczności z gry. Gdyby nie nowy próg 65 meczów, byłby on faworytem do zdobycia drugiej z rzędu nagrody MVP. Na chwilę obecną Embiid musi zagrać w 34 z ostatnich 41 spotkań Sixers. Nie jest to duży margines błędu, zwłaszcza biorąc pod uwagę historię kontuzji Embiida.

Sixers wygrali pięć meczów z rzędu i zbliżyli się do Milwaukee Bucks, którzy zajmują drugie miejsce w Konferencji Wschodniej.