NBA News: Duże osłabienie Kings! Dwóch kontuzjowanych zawodników

NBA News: Duże osłabienie Kings! Dwóch kontuzjowanych zawodników

NBA News: Duże osłabienie Kings! Dwóch kontuzjowanych zawodników
(Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Bardzo niepokojące doniesienia płyną w ten weekend z obozu Sacramento Kings. Dowiadujemy się o dwóch potencjalnie poważnych kontuzjach ważnych zawodników w rotacji.

Pierwsza informacja dotyczy Kevina Huertera. Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, zawodnik zmuszony jest przejść operację uszkodzonego obrąbka stawowego i wypada z gry do końca sezonu. Choć istnieje teoretyczna możliwość, że Hierter zagra jeszcze w Playoffach, jeśli Kings zdołają zajść odpowiednio daleko, to zakłada się, że wróci on dopiero na start przyszłego sezonu.

Drugim zawodnikiem, którego dopadły problemy zdrowotne, jest Malik Monk. Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Monk doznał kontuzji w trakcie sobotniego spotkania z Dallas Mavericks i istnieje obawa, że doszło do skręcenia kolana. W tym przypadku potrzebne są jednak dalsze badania, by określić jak poważna jest sytuacja.

Brak Huertera i Monka będzie dużym osłabieniem przed samymi Playoffami. Mowa o dwóch bardzo ważnych w rotacji strzelcach, którzy oddają ponad 5 trójek na mecz. Huerter jako zawodnik pierwszej piątki spędza na boisku średnio prawie 25 minut. Malik Monk to z kolei opcja ofensywna z ławki – jako rezerwowy zdobywa on ponad 15 punktów na mecz.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.