Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Doc Rivers: Odrzuciłem kilka ofert w tym sezonie

NBA News: Doc Rivers: Odrzuciłem kilka ofert w tym sezonie

NBA News: Doc Rivers: Odrzuciłem kilka ofert w tym sezonie

Doc Rivers został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener Milwaukee Bucks. Doświadczony szkoleniowiec zdradził powody, dla których przyjął tę posadę, wyznaczył także cele zespołu i wyjaśnił, jak zamierza zarządzać niektórymi zawodnikami.

Choć jego debiut nastąpi w poniedziałek podczas wyjazdowego spotkania w Denver, Doc Rivers już w sobotę wygłosił swoje pierwsze zdania – w roli trenera Bucks – podczas konferencji prasowej u boku GM-a Jona Horsta.

„Dlaczego przyjąłeś tę ofertę?” – zapytał go jeden z dziennikarzy.

– Znasz odpowiedź. Giannis Antetokounmpo, Damian Lillard, to jest odpowiedź – powiedział, dodając, że odrzucił już kilka ofert w tym sezonie.

– Spójrz na ich drużynę. Jest może z osiem drużyn, które mają uzasadnioną szansę na zdobycie tytułu. Bucks są jedną z nich, prawda? Powiedziałem sobie, że jeśli dołączę do grupy na tym etapie sezonu, to właśnie z takim składem będę miał najlepszą okazję do integracji i szybkiego rozwoju – zaznaczył.

– Jesteśmy w środku sezonu, więc musimy starać się utrzymać nasz rytm. Nie ma jednak wątpliwości, że musimy dokonać zmian. Natychmiast zaczniemy nad tym pracować – podkreślił.

Bucks zdecydowali się zwolnić Adriana Griffina mimo bilansu 30-13. Klub błyskawicznie znalazł jego następcę. Został nim mający ponad 20-letnie doświadczenie w branży, Doc Rivers, który wcześniej pracował w Magic, Celtics (zdobył tam tytuł w 2008), Clippers i 76ers. W Bucks liczą na duże doświadczenie Riversa, choć ten ostatnio pracował bez większych sukcesów.

– Nie wiem, czy mam coś do udowodnienia poza tym, że chcę wygrywać. Lubię wygrywać. Lubię być w takich sytuacjach – podkreślił.

Ciekawostką jest fakt, że pierwsze zwycięstwo – w roli trenera Bucks – zrówna go z Larrym Brownem pod względem liczby zwycięstw w historii NBA (8. miejsce wśród trenerów).