Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Zgarnij extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Odbierz
NBA News: Debiut Lillarda w barwach Bucks – co nam powiedział?

NBA News: Debiut Lillarda w barwach Bucks – co nam powiedział?

NBA News: Debiut Lillarda w barwach Bucks – co nam powiedział?
(Photo by Adam Pantozzi/NBAE via Getty Images)

Minionej nocy w barwach Milwaukee Bucks zadebiutował Damian Lillard. Bez wątpienia było to wydarzenie nocy, bo choć mowa tylko o 22 minutach w meczu preseason – niezbyt indywidualnie udanych – to jednak był to występ otwierający oczy na pewne kwestie związane z Lillarda pozyskaniem.

Damian Lillard przez 22 minuty gry przeciwko Lakers trafił skromne 3/10 z gry, zdobywając 14 punktów, 2 zbiórki, 3 asysty i aż 4 przechwyty. Nie popełnił przy tym żadnej straty:

YT/NBA

Zobaczyliśmy dużo. Sporo kozłującego Giannisa, zwłaszcza w kontratakach pół-kontratakach. Lillard wychodzący na obwód bez piłki po dwóch zasłonach. Przede wszystkim jednak obrona mocno skupiona na Lillardzie z piłką:

„Będę zupełnie szczery. Nigdy nie byłem tak otwarty. Przede wszystkim nigdy nie widziałem, żeby ktoś był podwajany od pierwszego posiadania meczu.”

– Giannis Antetokounmpo

Giannis zupełnie szczerze był chyba zdziwiony. Mógł być to dla niego pierwszy raz, kiedy jest na parkiecie, przeciwnik podwaja, a to Giannis jest otwarty. Tu na przykład był na to kompletnie nieprzygotowany:

MVP 2023/24: kurs: bukamcher:
G. Antetokounmpo7.50 superbet logo GRAJ
D. Lillard22.00 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 16.10.2023)

Kiedy nauczy się tego, że z Lillardem u boku to ktoś inny może ściągać podwojenia, może stać się to dla Bucks czymś ważnym. Podobnie jak w pick’n’rollu, w którym Damian ściąga uwagę obu obrońców, a Giannis… Jakby nie wiedział co zrobić z tym, że zostaje bez obrońcy:

To są jednostkowe posiadania, pierwszy wspólny mecz i to w niewiele znaczącym preseason. Już te jednostkowe posiadania pokazują jednak potencjał, jaki ma po atakowanej stronie duet Lillard-Giannis. Potencjał na najlepszy ofensywnie duet ligi.