Jesteś fanem Bulls, z DeRozanem czy bez?
Oglądaj ich mecze 📺 za darmo! 

superbet logo
start!
NBA News: Czeka nas transfer DeRozana? Trwają negocjacje

NBA News: Czeka nas transfer DeRozana? Trwają negocjacje

NBA News: Czeka nas transfer DeRozana? Trwają negocjacje
(Photo by Melissa Tamez/Icon Sportswire via Getty Images)

Sezon regularny zbliża się wielkimi krokami. Tak się składa, że jest to ostatni sezon w obecnym kontrakcie zawodnika Chicago Bulls, DeMara DeRozana. Po tych rozgrywkach 35-już letni DeRozan wejdzie na rynek wolnych agentów. No chyba, że uda mu się wynegocjować z Bulls przedłużenie obecnego kontraktu. Jeśli jednak nie, to możemy być świadkami handlowania jego schodzącą umową:

„Jednym gościem, na którego cała liga musi mieć oko w tym sezonie, jest DeMar DeRozan. Jeśli nie przedłuży umowy z Bulls, to myślę, że stanie się celem transferowym, kiedy tylko sezon się zacznie.”

– Brian Windhorst, ESPN

Już na początku miesiąca słyszeliśmy, że trwają rozmowy pomiędzy DeRozanem a Bulls, a sam zawodnik deklarował, że Chicago to miejsce, w którym chciałby dokończyć karierę. Istnieje jednak cała masa czynników, które sprawiają, że Bulls nie powinni być skorzy do oferowania DeMarowi dużych pieniędzy.

Bulls zagrają w Playoffach? kurs: bukamcher:
TAK2.50 superbet logo GRAJ
NIE1.47 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 20.10.2023)

Przede wszystkim, nowe przepisy CBA są bardzo restrykcyjne dla drużyn przekraczających próg salary cap. Już bez potencjalnego kontraktu DeRozana, Byki płacić będą w przyszłym sezonie 130 milionów dolarów w kontraktach. Poprzedni sezon Bulls – drużyny w podobnym kształcie do obecnej – był wyjątkowo rozczarowujący. Z bilansem 40-42, Byki zakończyły przygodę na turnieju Play-In. Czy skład z DeRozanem stać na więcej? Czy warto za to płacić? Zwłaszcza w obliczu doniesień o zdrowiu Lonzo Balla, na którego powrót już chyba nie ma co czekać.

No i czy klub NBA chce dawać wysoki, długo kontrakt zawodnikowi, który będzie miał już 35 lat? Nawet jeśli DeRozan trzyma się dobrze, nie brzmi to jak najlepsza inwestycja, kiedy nie jest się klubem walczącym o tytuł.