NBA News: Cavs przedłużają Mitchella! Dlaczego na tak krótko?

NBA News: Cavs przedłużają Mitchella! Dlaczego na tak krótko?

NBA News: Cavs przedłużają Mitchella! Dlaczego na tak krótko?
Photo by Jason Miller/Getty Images

Jak donosi Adrian Wojnarowski ESPN, Cleveland Cavaliers i Donovan Mitchell dogadali się w sprawie przedłużenia kontraktu.

Jak wynika z doniesień Adriana Wojnarowskiego, Donovan Mitchell – co nie jest zaskoczeniem – podpisze tego lata przedłużenie kontraktu z Cavaliers. Nie jest też zaskoczeniem, że zawodnik podpisze maksymalną możliwą umowę. Jest to 150 milionów dolarów za trzy kolejne sezony gry. Ostatni sezon – czyli 2027/28 – będzie opcją gracza.

Zasadne jest pytanie: Dlaczego tylko trzy lata, skoro największe gwiazdy podpisują na cztery bądź pięć? Odpowiedź jest dość prosta. Maksymalna umowa dla danego zawodnika jest zależna przede wszystkim od jego stażu w NBA. Najwyższa możliwa umowa jest negocjowalna dopiero po 10 latach gry w lidze. Przy przedłużeniu, jakie 27-letni Mitchell podpisze z Cavs, będzie mógł w 2027 roku starać się o kolejne przedłużenie – tym razem już z 10 latami stażu za pasem. Szacuje się, że wówczas jego kolejna umowa może wynieść aż 380 milionów za 5 lat.

Donovan Mitchell trafił do Cavaliers z Utah Jazz przed sezonem 2022/23. Z miejsca stał się liderem zespołu, prowadząc go już w pierwszym roku do pierwszych Playoffów od 5 lat i ery LeBrona Jamesa, a rok później już do drugiej rundy. W zeszłym sezonie Mitchell notował średnio 26,2 punktu, 5,1 zbiórki i 6,1 asysty na mecz.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.