Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Capela odejdzie z Hawks? „Najlepszy wysoki gracz do wzięcia”

NBA News: Capela odejdzie z Hawks? „Najlepszy wysoki gracz do wzięcia”

NBA News: Capela odejdzie z Hawks? „Najlepszy wysoki gracz do wzięcia”
Photo by Kevin C. Cox/Getty Images

Według Jake’a Fischera z Yahoo Sports, najlepszym dostępnym wysokim zawodnikiem do wymiany może okazać się środkowy Clint Capela, który latem omal nie trafił do Dallas Mavericks. Środkowy Atlanta Hawks rozgrywa udany sezon.

Po niezłym początku sezonu, Hawks stracili rytm i w ostatnich 18 meczach mają bilans 6:12 i tym samym spadli na 11. miejsce w Konferencji Wschodniej. Jeśli wkrótce sytuacja nie poprawi się, prawdopodobnie władze Hawks będą chciały dokonać zmian.

Capela jest głównym kandydatem do wymiany z innym klubem. Po tym sezonie pozostanie mu rok kontraktu wartego 22,2 miliona dolarów. Cała kwota jest w pełni gwarantowana.

Co prawda Kapela ma ograniczone umiejętności ofensywne, ale jest graczem świetnie zbierającym i dobrze stawiającym zasłony. Do tego potrafi dobrze chronić obręcz. Dla wielu klubów byłby dobrym uzupełnieniem (a może nawet wzmocnieniem) strefy podkoszowej.

Clint Capela w sezonie 2023/2024 rozegrał 28 spotkań. Podkoszowy średnio notuje 12 punktów, 10,7 zbiórki i 1,7 bloku na mecz.

Ciekawostką jest fakt, że środkowy właśnie wystawił swój dom w Houston na sprzedaż na kwotę 730 000 dolarów. Jeśli Capela sprzeda tę rezydencję z pięcioma sypialniami, nie pozostanie bez miejsca w stanie Lone Star. Jest także właścicielem mieszkania z trzema sypialniami w luksusowym wieżowcu w centrum Houston.