NBA News: Były gracz Anwilu zadebiutował w NBA. Jak wypadł?

NBA News: Były gracz Anwilu zadebiutował w NBA. Jak wypadł?

NBA News: Były gracz Anwilu zadebiutował w NBA. Jak wypadł?
Photo by Jordan Johnson/NBAE via Getty Images

Malik Williams, który jeszcze w poprzednim sezonie był zawodnikiem Anwilu Włocławek, właśnie zadebiutował na parkietach NBA. Amerykanin w meczu z Minnesota Timberwolves zagrał aż… 31 minut. W tym czasie spudłował jednak wszystkie rzuty z gry, a jego drużyna została rozgromiona.

Przedstawiciele Toronto Raptors ogłosili w środę podpisanie 10-dniowego kontraktu z Malikiem Williamsem, który w tym sezonie grał w rozgrywkach G-League. W zespole Sioux Falls Skyforce wystąpił w 33 meczach, w których średnio notował 11,1 punktu i 9,3 zbiórki.

Koszykarz błyskawicznie zadebiutował na parkietach NBA. W meczu z Minnesota Timberwolves pojawił się w wyjściowym składzie Raptors. Zagrał aż 31 minut. W tym czasie spudłował siedem rzutów z gry, miał pięć zbiórek, asystę, przechwyt i dwa bloki. Jego zespół przegrał aż 85:133!

W szeregach Raptors są ogromne problemy z urazami. Wielu kluczowych graczy ma problem ze zdrowiem, dlatego pojawiła się szansa dla Williamsa, który podpisał z klubem 10-dniowy kontrakt.

Ciekawostką jest fakt, że na przełomie grudnia i stycznia przedstawiciele Anwilu Włocławek rozmawiali z jego agentem, ale przeprowadzenie całej operacji było zbyt dużym obciążeniem finansowym. W grę wchodził bowiem wykup jego kontraktu z G-League plus duża pensja zawodnika. Finalnie Anwil postawił na Zigę Dimca, słoweńskiego środkowego.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.