Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: „Butler lub Adebayo”. Szokujące informacje nt. żądań Blazers

NBA News: „Butler lub Adebayo”. Szokujące informacje nt. żądań Blazers

NBA News: „Butler lub Adebayo”. Szokujące informacje nt. żądań Blazers
Photo by Nathaniel S. Butler/NBAE via Getty Images

Na jaw wychodzą nowe informacje niedoszłe transakcji handlowej na linii Portland Trail Blazers – Miami Heat. Okazuje się, że ci pierwsi chcieli zagrać va-banque i wzięli na cel Jimmy’ego Butlera i Bama Adebayo. Na takie żądania Heat nie mogli się zgodzić.

Portland Trail Blazers podobno zażądał w wymianie Jimmy’ego Butlera i Bama Adebayo z Miami Heat podczas letnich rozmów handlowych na temat Damiana Lillarda.

Shams Charania i Sam Amick z The Athletic poinformowali, że po pierwszym zapytaniu szefowie Miami uznali, że Portland „nie jest zainteresowane zawarciem z nimi umowy”.

Miami odpowiedziało, oferując trzy wybory w pierwszej rundzie draftu, wiele wyborów w drugiej rundzie, Nikolę Jovića i Tylera Herro.

Prawda jest taka, że cena wywoławcza w postaci Butlera lub Adebayo zażądana przez Portland w rozmowach handlowych z Miami sugeruje, że Blazers nigdy nie działali w dobrej wierze, wysyłając Lillarda w wybrane miejsce. Warto dodać, że prośba Lillarda o wymianę do Miami zrodziła się z jego przyjaźni z Adebayo i Butlerem oraz z szacunku dla kultury Heat.

Adebayo i Butler zawsze odpadali w rozmowach i Blazers o tym wiedzieli. Poproszenie o nich w pierwszej kolejności przypomina raczej sygnał wysłany przez dyrektora generalnego Blazers, Joe Cronina, że to on – a nie Lillard – kontrolował cały proces transakcji.

Lillard – trafiając do Bucks – prawdopodobnie znalazł się w sytuacji jeszcze lepszej w kontekście zdobycia mistrzostwa NBA. Giannis Antetkounmpo jest zdecydowanie najlepszym kolegą z drużyny, jakiego Lillard kiedykolwiek miał.