Chcesz stawiać mecze NBA?
Użyj darmowych 20 PLN od LV BET!

Odbierz!
NBA News: Boban Marjanovic zostaje w NBA! 221 centymetrowy Serb podpisał kontrakt

NBA News: Boban Marjanovic zostaje w NBA! 221 centymetrowy Serb podpisał kontrakt

NBA News: Boban Marjanovic zostaje w NBA! 221 centymetrowy Serb podpisał kontrakt
Photo by Scott Taetsch/Getty Images

Boban Marjanovic znalazł zatrudnienie w NBA! Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, mierzący 221 cm sympatyczny Serb podpisał jednoroczną, minimalną umowę z Houston Rockets.

Marjanovic swój ostatni sezon rozegrał właśnie w barwach Rockets, gdzie trafił po trzech latach w Dallas Mavericks. Zarząd postanowił znów związać się z centrem kontraktem, jednak trzeba przypuszczać, że nie zadecydowały względy sportowe. W poprzednich rozgrywkach Marjanovic zagrał tylko 31 spotkań, wychodząc na parkiet średnio na 5,5 minuty. Rola boiskowa Bobana była więc marginalna. Kluczową kwestią musi być atmosfera i osobowość Bobana.

Boban Marjanovic od lat znany jest ze swojego pogodnego charakteru, poczucia humoru i gdzie nie trafi, chwalony jest jako świetny kolega w szatni. Naturalnym jest więc, że zarząd postanowił pozostawić 35-letniego koszykarza w roli mentora dla młodego przecież składu.

Mistrz NBA 2023/24: kurs: bukmacher:
Nuggets5.50 GRAJ
Celtics5.75 GRAJ
Rockets150.00 GRAJ

(kursy z dnia 11.09.2023)

Marjanovic w zeszłym sezonie notował średnio 3,3 punktu i 1,9 zbiórki na mecz, notując duży regres względem swoich najlepszych lat. Co jednak ciekawe i warte odnotowania, z Marjanoviciem na parkiecie, tankujący Rockets byli od rywali lepsi aż o +26,1 punktu na 100 posiadań.

YT/NBA Europe