Najlepiej sprzedające się jersey w bańce NBA – TOP 15

Najlepiej sprzedające się jersey w bańce NBA – TOP 15

Wczoraj NBA podzieliła się z opinią publiczną swoimi wynikami sprzedażowymi koszulek po wznowieniu sezonu. Listą podzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych Marc Stein z New York Times. Wyniki dotyczą tylko i wyłącznie okresu 'pandemicznego’, a więc od momentu wznowienia przez NBA sezonu w zamkniętym kampusie w Orlando. Nie należą one do najbardziej zaskakujących, natomiast widać w nich pewne trendy.

 1. LeBron James, Los Angeles Lakers                         
 2. Luka Doncic, Dallas Mavericks                              
 3. Anthony Davis, Los Angeles Lakers                       
 4. Jayson Tatum, Boston Celtics                                  
 5. Giannis Antetokounmpo, Milwaukee Bucks            
 6. Stephen Curry, Golden State Warriors                    
 7. Kevin Durant, Brooklyn Nets                                  
 8. Damian Lillard, Portland Trail Blazers                    
 9. Kawhi Leonard, LA Clippers                                  
 10. Jimmy Butler, Miami Heat                                    
 11. Kemba Walker, Boston Celtics      
 12. Kyrie Irving, Brooklyn Nets                      
 13. Russell Westbrook, Houston Rockets
 14. Nikola Jokić, Denver Nuggets
 15. Ja Morant, Memphis Grizzlies  

Ostatni publiczny raport jaki widzieliśmy, dotyczył okresu od początku sezonu do końca roku kalendarzowego. Wtedy wyniki były były zdecydowanie inne. Najlepiej sprzedającą się koszulką tez była ta z nazwiskiem Jamesa, natomiast drugi na liście był Giannis Antetokounmpo. Jak widać nieudane Playoffy odegrały swoją rolę w kibicowskich wyborach konsumenckich. Widocznie spadło zainteresowanie jersey’ami zawodników, którzy w bańce nie grali, lub grali krótko/słabo. Spadli Steph Curry (3. – 6.), Kyrie Irving (10. – 12.), czy Joel Embiid z Benem Simmonsem, którzy z listy 15 najlepszych wypadli (wcześniej 9. i 11. miejsce).

Ich miejsca zajęli zawodnicy, którzy w czasie wznowienia sezonu pokazali się z dobrej strony. Na listę wskoczyli Dame Lillard i Nikola Jokic, których wcześniej na niej zabrakło; wskoczył także Ja Morant, który na 15. miejscu zastąpił innego debiutanta, Ziona Williamsona. Co ciekawe, według Tima Reynoldsa z The Associated Press, na miejscu 16., tuż za oficjalną listą, znajduje się nazwisko Tylera Herro, który zrobił absolutną furorę w czasie tegorocznych Playoffów.

Pojawiła się także lista klubów, których szeroko zakrojone 'gadżety’ sprzedawały się w tym samym okresie najlepiej:

 1. Lakers
 2. Celtics
 3. Bulls
 4. Heat
 5. Warriors
 6. Raptors
 7. Mavericks
 8. Bucks
 9. Trail Blazers
 10. Nuggets

Oprócz drużyn, które zawsze generują duże przychody, jak Bulls czy od kilku lat także Warriors, znajdują się tutaj – bez zaskoczenia – drużyny biorące udział we wznowieniu sezonu. Co ciekawe, Toronto Raptors są na tej liście – obok Bulls rzecz jasna – jedynym zespołem, który znalazł się w czołowej dziesiątce „sprzedawców”, nie mając żadnego zawodnika w top 15 najchętniej kupowanych koszulek.