Mike D’Antoni może dołączyć do sztabu Brooklyn Nets

Mike D’Antoni może dołączyć do sztabu Brooklyn Nets

Po tym jak w ostatnich dniach objęcia posady asystenta w Brooklyn Nets odmówił były zawodnik Dallas Mavericks Dirk Nowitztki, klub zaczął poszukiwać osób, które wspomogą trenera Steve’a Nasha w jego debiutanckim sezonie na ławce trenerskiej.

Podobno celem drużyny z Nowego Jorku jest były szkoleniowiec Houston Rockets Mike D’Antoni, jeszcze do niedawna główny kandydat na trenera 76ers.

Zarówno Nash jak i D’Antoni znają się dobrze z czasów, gdy obecny trener Nets grał dla Phoenix Suns, których prowadził właśnie D’Antoni w latach 2003-2008. Tym razem panowie mogą połączyć siły w zupełnie innych rolach.

Nash pod wodzą D’Antoniego stał się prawdziwą gwiazdą ligi i wygrał dwa razy z rzędu nagrodę MVP sezonu zasadniczego. Obaj panowie, jak mówi Marc Berman, pozostają w świetnych relacjach. W trakcie współpracy w Phoenix Suns dwukrotnie awansowali do finałów konferencji, a przez 4 sezony z rzędu wygrywali co najmniej 54 mecze w sezonie zasadniczym, grając bardzo ofensywną koszykówkę.

Jak donosi Marc Berman z New York Post, Steve Nash poszukuje osób z dużym doświadczeniem do swojego sztabu.  Sam Kanadyjczyk do te pory był jedynie doradcą w Golden State Warriors.

Przypomnijmy, że po zakończeniu sezonu, D’Antoni zrezygnował z posady szkoleniowca Rakiet. Dotychczas trenował on Nuggets, Suns, Knicks, Lakers i Rockets, może zatem dołożyć sporo doświadczenia i cenne uwagi na ławce trenerskiej. W lidze znany jest z ofensywnego stylu i nacisku na szybkie tempo gry. Bilans D’Antoniego jako trenera NBA wynosi 672-527, w tym 253-136 w barwach Słońc. Mike nigdy jednak nie awansował ze swoją drużyną do wielkiego finału rozgrywek.

Według Franka Isoli nie tylko D’Antoni, ale również Phil Handy może stać się asystentem Nets. Pracujący obecnie w Los Angeles Lakers Phil jest w bliskich relacjach z Kyriem Irvingiem, którego zna jeszcze ze wspólnej pracy w Cleveland Cavaliers. Do niedawna Handy był także łączony z posadą trenera w Oklahoma City Thunder. 49-letni Handy świętował już sukcesy w barwach kilku zespołów – wygrał tytuły z Cleveland Cavaliers i Toronto Raptors oraz w tym sezonie z Los Angeles Lakers.

Jacque Vaughn, który był tymczasowym trenerem po zwolnieniu Kenny’ego Atkinsona jest aktualnie pierwszym asystentem Nasha.

Przyszły sezon Brooklyn Nets będzie niezwykle intrygujący. W minionych rozgrywkach udało im się osiągnąć playoffs bez Kevina Duranta, a przecież od 1 lutego grali także bez Kyrie Irvinga. Mając ich obu w lepszym zdrowiu, mogą stać się jednym z faworytów w konferencji wschodniej. Tym bardziej, że Nets nie brakuje także talentu pośród zawodników drugoplanowych, gdzie są Caris LeVert, Spencer Dinwiddie, czy Jarrett Allen. Wszystko zależy tylko od tego jak zespół ułoży Steve Nash przy pomocy swoich asystentów.

źródło: Youtube/NBA