Mavericks zastrzegą numer Dirka Nowitzkiego!

Mavericks zastrzegą numer Dirka Nowitzkiego!

Już wkrótce pod kopułą hali American Airlines Center zawiśnie nowy banner. Widnieć na nim będzie numer 41 z nazwiskiem świetnie znanym wszystkim kibicom Dallas Mavericks – Nowitzki. Mavs podjęli oczywistą decyzję o zastrzeżeniu koszulki największej legendy swojego klubu, Dirka Nowitzkiego. Ceremonia honorująca Niemca odbędzie już 5 stycznia 2022 roku, kiedy to do Dallas zawitają Golden State Warriors.

Nowitzki to legenda całej NBA, lecz szczególnie Dallas Mavericks, gdzie spędził całą, trwającą 21 lat karierę. Liczba jego dokonań dla klubu z Teksasu jest imponująca. 14-krotny uczestnik Meczu Gwiazd, MVP, 12 razy wybierany do All-NBA, lider wszech czasów Mavs w punktach, zbiórkach, blokach, meczach, czy celnych trójkach. Przede wszystkim jednak człowiek, który przyniósł Mavericks pierwsze i jak dotąd jedyne, mistrzostwo w historii, zostając przy tym MVP Finałów.

Jego gra w playoffach 2011 to po dziś dzień absolutny klasyk i jeden z najlepszych postseason, jakie NBA widziała:

YT: GOAT Nowitzki

Nowitzki ze swoim unikalnym stylem gry, pomógł wypromować ideę tzw. stretch-four, czyli silnych skrzydłowych, grożących dobrym rzutem z dystansu. Po zakończeniu kariery, Dirk przez krótką chwilę cieszył się emeryturą, aż w czerwcu tego roku wrócił do Mavs. Obecnie pełni w klubie rolę specjalnego doradcy. Nowitzki dołączy tym samym do Dereka Harpera, Brada Davisa, Rolando Blackmana i Kobego Bryanta których numery także zostały zastrzeżone przez Mavs