Mark Cuban zadowolony z porażek Lakers

Mark Cuban zadowolony z porażek Lakers

Los Angeles Lakers od kilku lat są w dołku. I choć dla wielu fanów NBA to powód do smutku, niektórzy są z tego powodu bardzo zadowoleni.

Do takich osób zalicza się Mark Cuban. Kontrowersyjny właściciel Dallas Mavericks zapytany o zespół Jeziorowców odparł wprost:

„W im większym kryzysie są, tym bardziej szczęśliwy jestem. Mam tyle samo sympatii dla Lakers, ile oni zawsze mieli dla nas.”

Mavericks i Lakers przez lata toczyli jedne z najbardziej zaciętych bojów w konferencji zachodniej. Nie ma się zatem czemu dziwić – porażki największych rywali zawsze cieszą.

Mark zaznaczył jednak, że takie odczucia ma wobec praktycznie każdej ekipy w lidze:

„Czuję podobnie w stosunku do wszystkich drużyn, które nie nazywają się Dallas Mavericks. Wszyscy przez to przechodzimy. Każda organizacja przechodzi przez pewne etapy i kiedy znajdujesz się blisko dna, to nigdy nie jest przyjemne.”

Cuban doskonale wie, o czym mówi. W końcu przez ostatnie lata Dallas także było pogrążone w kryzysie. Jednakże jedna dobra wymiana i pozyskanie Luki Doncica odmieniło ich sytuację diametralnie. Druga wymiana i pozyskanie Kristapsa Porzingisa sprawiło, że nagle Mavericks mają jedną z najlepszych perspektyw w całej lidze.

Lakers w tym sezonie podjęli podobną próbę. Ściągnęli w końcu najlepszego zawodnika w lidze. Niestety w ich wypadku rzeczywistość nie okazała się tak łaskawa i choć ostatecznie wygrali więcej spotkań od Mavericks to ich perspektywy są trochę mniej optymistyczne, szczególnie długofalowo.

Źródło: Youtube.com/Lemon TimeYT Satisfies Ruler