Marcus Smart opuści najbliższy miesiąc

Marcus Smart opuści najbliższy miesiąc

Fatalne wieści nadeszły z obozu Boston Celtics. Jeden z ich najważniejszych zawodników, Marcus Smart może być poza grą nawet przez najbliższy miesiąc.

Jak donoszą amerykańscy dziennikarze, Smart doznał zerwania lewego skośnego mięśnia brzucha podczas niedzielnego starcia z Orlando Magic. Wskutek tego jego przerwa wyniesie od 4 do 6 tygodni, co oznacza, że najprawdopodobniej opuści pierwsze dwie rundy playoffs. Patrząc na to, jak wygląda w tym sezonie Wschód, jest duża szansa, że nie zobaczymy już obrońcy w tym sezonie.

Początkowo Marcus skarżył się na ból biodra, a jego status zaraz po meczu z Magic określony był jako day-to-day. Niestety jednak pierwsze doniesienia okazały się być błędne i kontuzja Smarta jest znacznie poważniejsza.

To olbrzymie osłabienie dla Celtics i to w najważniejszym momencie sezonu. Smart to zdecydowanie najlepszy obrońca obwodowy w zespole, którego nieustępliwość i walka o każdą piłkę niejeden raz przeważały szalę zwycięstwa na korzyść Bostonu. Ponadto w obecnych rozgrywkach, Marcus notował najlepsze w karierze wskaźniki skuteczności, trafiając z gry 42% i 36% zza łuku. Jego energii i waleczności będzie Celtom bardzo brakować w starciu z trudnym i niewygodnym rywalem jakim jest Indiana.

Pod nieobecność obrońcy jego miejsce w pierwszym składzie zajmie najprawdopodobniej Jaylen Brown.

Źródło: Youtube.com/Tomasz Kordylewski