Marcus Smart Obrońcą Roku!

Marcus Smart Obrońcą Roku!

Zaledwie wczoraj światło dzienne ujrzały informacje o finalistach nagród indywidualnych za sezon regularny, a już dzisiaj poznaliśmy jednego zwycięzcę. Obrońcą Roku sezonu 2021/22 został Marcus Smart!

Smart zdobył 257 punktów (37 pierwszych miejsc), osiągając tym samym bezpieczną przewagę nad skrzydłowym Phoenix Suns, Mikalem Bridgesem (202 pkt i 22 pierwsze miejsca). Trzeci był Rudy Gobert z Utah Jazz (136 pkt i 12 pierwszych miejsc). Marcus został pierwszym obrońcą od czasu Gary’ego Paytona w 1996 roku, który otrzymał to wyróżnienie. Jest także zaledwie drugim rozgrywającym w historii (właśnie po Paytonie) i drugim zawodnikiem Boston Celtics (obok Kevina Garnetta), który może się pochwalić tytułem Obrońcy Roku.

Smart był najlepszym obrońcą najlepszej defensywy NBA, jaką byli w drugiej połowie sezonu Boston Celtics. Skończył na 7. miejscu w średniej przechwytów na mecz, a tylko czterech obrońców w całej lidze miało lepszy defensive rating od niego. Statystyki jednak nie oddają w pełni całej pracy, jaką Smart wykonuje dla Celtics na parkiecie. Jego serce do walki, niesamowita zawziętość i zdolność do skutecznego krycia zarówno niskich, jak i znacznie wyższych zawodników potrafią odmieniać losy spotkania.

YT: Intuition Hoops