Mamy wymianę! Cavs wysyłają Jordana Clarksona do Jazz

Mamy wymianę! Cavs wysyłają Jordana Clarksona do Jazz

Cleveland Cavaliers dogadali się w sprawie wymiany z Utah Jazz. Jest to pierwszy transfer w NBA od lipca, kiedy Russell Westbrook trafił do Rockets, a Chris Paul do Thunder.

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Cleveland Cavaliers do Utah wyślą Jordana Clarksona, w zamian od Jazz otrzymując Dante Exuma, oraz dwa przyszłe drugorundowe picki. Jak ustalił Wojnarowski, są to wybory w 2022, który pierwotnie pochodzi od San Antonio, oraz w 2023, który pierwotnie pochodzi od Golden State.

Jordan Clarkson mógłby odgrywać w Cleveland Cavaliers kluczową rolę, ale z racji na sporą liczbę młodych graczy na obwodzie, grał on z ławki. Średnio zdobywał w tym sezonie 14,6 punktu, 2,4 zbiórki i 2,4 asysty w 23 minuty na parkiecie. Świetnie sprawdza się jako zastrzyk punktów z ławki i taką najpewniej rolę odegra w Utah Jazz. Co więcej, Clarkson gra na schodzącym kontrakcie – po sezonie jego nieco ponad 13 milionów dolarów znika z listy płac i daje trochę swobody na rynku wolnych agentów.

Cavaliers w zamian przyjęli na siebie odrobinę bardziej obciążającą umowę Dante Exuma. Australijski koszykarz ma w umowie jeszcze dwa lata, za które zarobi 18 milionów dolarów. Mimo wszystko jednak ten transfer odciąża salary cap Cavaliers – jak donosi Bobby Marks z ESPN, po tej wymianie Kawalerzyści zeszli poniżej progu podatku od luksusu. W tym sezonie na parkiecie w barwach Jazz spędzał średnio 7,5 minuty, notując 2,2 punktu i 0,6 asysty. W Cavs może liczyć na więcej minut, ale z pewnością nie przeskoczy Sextona i Garlanda, którzy są nadzieją na lepszą przyszłość klubu. Już teraz pojawiają się głosy, że to tylko pierwsza z wielu nadchodzących wymian Cavs.